تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

کلیات استان کرمانشناسه محصول: 1015969
موجود

کلیات استان کرمان

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

کلیات استان کرمان

کلیات استان کرمان

نام فایل : کلیات استان کرمان

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 8

حجم : 47 کیلوبایت


کلیات استان کرمان
استان پهناور کرمان با مساحتی حدود 47/181714 کیلومتر مربع، در جنوب شرق فلات ایران واقع شده و 11 درصد از خاک کشور را در بر می گیرد و به لحاظ وسعت مقام دوم را بعد از استان خراسان حائز می باشد. از نظر موقعیت جغرافیایی بین 20 54 تا 34 59 طول شرقی و 29 26 تا 58 31 عرض شمالی قرار گرفته است. استان مذکور از شمال و شمال شرق به استان خراسان، از شرق به استان سیستان و بلوجستان، از شمال غرب و غرب به استان یزد، از جنوب غرب به استان فارس و از جنوب به استان هرمزگان محدود می گردد. این استان شبیه مثلث نامنظم بوده که قاعده آن به پهنای حدود 470 کیلومتر؛ در بخش شمالی محدوده استان قرار دارد. فاصله بین حد جنوبی و شمالی یا طول استان نیز حدود 630 کیلومتر است. شهر کرمان مرکز استان در 1038 کیلومتری جنوب شرق شهر تهران قرار دارد.
در سال 1286 ه.ش پس از تصویب قانون تشکیل ایالات و ولایات توسط مجلس؛ ایران به 4 ایالت آذربایجان، کرمان و بلوچستان، فارس و بنادر، خراسان و سیستان و 12 ولایت استرآباد، مازندران، گیلان، زنجان، کردستان، لرستان، کرمانشاهان، همدان، اصفهان، یزد، عراق عجم و خوزستان تقسیم شد.
در 16 آبان ماه سال 1316، قانون جدیدی تصویب و طبق آن ایران به 10 استان و 49 شهرستان تقسیم گردید. در این تقسیمان کرمان و مکران بعنوان استان هشتم تعیین گردیده و شامل 11 شهرستان کرمان، رفسنجان، جیرفت، سیرجان، بم بندرعباس، ایرانشهر، چابهار، زابل، زاهدان، و سراوان و 39 بخش بود.
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری تا سال 1345، ایران به 13 استان، 6 فرمانداری کل و 138 فرمانداری تقسیم شد و کرمان نیز بعنوان یکی از استانها، دارای 6 شهرستان و 18 بخش گردید.
در سال 1355 استان کرمان به 8 شهرستان، 18 بخش، 22 دهستان، و 16 شهر و در سال 1360 به 10 شهرستان، 22 بخش و 121 دهستان تقسیم شد.
در سال 1375 تغییراتی در تعداد بخشها و دهستانهای استان بوجود آمد و با افزایش آنها، تعداد واحدهای تقسیمات کشوری استان به 10 شهرستان، 31 بخش و 141 دهستان رسید.
در سال 1376 راور که یکی از بخشهای شهرستان کرمان محسوب می شد به شهرستان تبدیل شد. وضعیت تقسیمات کشوری استان در جدول شماره 1 ارائه گردیده است.
جغرافیای طبیعی
اقلیم
بطور کلی آب و هوای استان کرمان خشک و تا فراخشک ارزیابی شده و از مشخصات بارز آن، رطوبت و بارندگی کم، تبخیر و تعریق فوق العاده زیاد و اختلاف شدید درجه حرارت در فصول تابستان و زمستان و در طول شبانه روز است. وضعیت اقلیمی نواحی مختلف استان کرمان، تحت تاثیر عوامل منطقه ای و فرامنطقه ای متعددی قرار دارد. از جمله این عوامل می توان به امتداد رشته کوههای زاگرس و کوههای مرکزی واقع شدن کویر لوت درشرق، عرض جغرافیایی پایین، وسعت منطقه، زاویه تابش خورشید، فیزوگرافی منطقه، تاثیر توده های هوایی مختلف و... اشاره نمود. عوامل فوق باعث شده که اقلیم استان به سه منطقه 1) کویری وحاشیه کویری 2) گرمسیری و سردسیری 3) معتدل کوهستانی تقسیم شود.
در فصل تابستان بخش شمالی و غربی استان بیشتر تحت تاثیر توده هوای تروپیکال بری قرار دارد. منشا این توده هوا از شمال غرب و شمال است. بخش شرقی بیشتر تحت تاثیر جبهه شمال شرق بوده، که منشا آن افغانستان و کویر لوت است. توده های هوای گرم و خشک عربستان و صحرا از جنوب غرب، استان را تحت تاثیر قرار می دهند. توده های مرطوب اقیانوس هند نیز از جنوب شرق وارد منطقه می شوند.
بارندگیهای استان در اثر چهار منشا متفاوت و گاهی متداخل با هم ایجاد می شود که به ترتیب عبارتند از:
الف- بارندگیهای جبهه ای وابسته به سیکلونهای غربی: منشا عمومی بارندگیهای این استان، جریانات مرطوبی است که همراه با مرکز کم فشار در جهت عمومی غرب به شرق به مدت 7 ماه از سال (از اواسط مهرتا اواسط اردیبهشت) از سه جهت به این منطقه می رسند:
جبهه مدیترانه ای که از سمت دریای مدیترانه می آید.
منشا جبهه دون از اقیانوس اطلس شمالی (اسکاندیناوی) است.
بخش دیگر این سیکلون پس از عبور از دریای سرخ و خلیج فارس (به نام سودانی) از جنوب غرب نفوذ می نماید.
ب- بارندگیهای اوروگرافیک (کوهستانی): افزایش ارتفاع در کوههای مرکزی استان سبب افزایش میزان بارندگی می شود. البته باید توجه داشت که میزان بارندگی در بخش شرقی استان در مقایسه با غرب آن بسیار کم است.
ج- بارندگیهای ناشی از جابجایی هوا
Convection
: این گونه بارندگیها عموما در بعدازظهر و در فصول بارش به علت ناپایداریهای هوا بویژه در فصل بهار حاصل می شود.
د- بارندگیهای موسمی: بارندگی مذکور در شهرستان های کهنوج و جیرفت در ماههای تیر و مرداد اتفاق می افتد.
براساس تقسیم بندی اقلیمی به روش کوپن این استان به سه تیپ اقلیمی زیر تقسیم می شود:
اقلیم
Bwsah
...

خرید آنلاین


سایر محصولات

نقشه شهر کرمان-1396


نقشه کامل و ویرایش شده سال 96 شهر کرمان            نقشه شهر کرمان-شهر کرمان-با جزئیات-کوچه های کرمان-کرمان-استان کرمان-شهر کرمان-نقشه کامل کرمان-نقشه-نقشه شهر کرمان-نقشه شهر کرمان-شهر کرمان-با جزئیات

ادامه مطلب  
تحقیق در مورد قالی کرمان 30 ص


لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 30 صفحه
 قسمتی از متن .doc : 
 
مقدمه
کرمان استانی واقع در مناطق مرکزی و خشک ایران هر چند سلسله کوههای نسب

ادامه مطلب  
تحقیق بررسی استان کرمان


دانـلـود تـحقیـق بـا عـنـوان، استان کرمانبخشی از متـنِ ایـن تـحقیـق :مقدمهاین شهر دارای قدمت تاریخی زیادی است و به گفتة بعضی از مورخان و پژوهشگران سابقه سكونت و استقرار انسان در آن به هزاره چهارم قبل از میلاد می‌رسد و به شهادت اوراق ترایخ در طی

ادامه مطلب  
تحقیق موقعیت‌ جغرافیایی استان كرمان


دانـلـود تـحقیـق بـا عـنـوان، معرفی شهر کرمان بخشی از متـنِ ایـن تـحقیـق :استان كرمان دومین استان پهناور كشور بعداز استان خراسان با مساحتی حدود 714/181 كیلومتر مربع حدود 11% از وسعت كشور ایران را به خود اختصاص داده است.پهنة یاد شده ب

ادامه مطلب  
تحقیق زمین شناسی کرمان به همراه تصاویر جداول و نقشه ها


دانـلـود تـحقیـق بـا عـنـوان، زمین شناسی کرمان به همراه تصاویر جداول و نقشه هابخشی از متـنِ ایـن تـحقیـق :فصل اوّلموقعیت جغرافیائی منطقه فصل اول1-1موقعیت جغرافیایی منطقهمحدوده مورد مطالعه بخش شمال باختری از نقشه كر

ادامه مطلب  
پاور پوینت (اسلاید) جاذبه های گردشگری استان کرمان


 با سلام
فایل جاذبه های گردشگری استان کرمان یک پاورپوینت بسیار عالی در 52 اسلاید می باشد این PowerPoint بر اساس استاندارد های اصلی طراحی پاورپوینت آماده و تنظیم شده است؛ این فایل دارای طراحی بسیار عالی و چشم نواز می باشد.
شم

ادامه مطلب  
داده های GIS شهرستان بافت کرمان


 فایل GIS موجود در قالب ژئودیتابیس می­باشند.لیست فایل های وکتوری  موجودنقشه مرز سیاسی شهرستان بافت کرماننقشه دهستان های شهرستان بافت کرماننقشه بخش های شهرستان بافت کرماننقشه کاربری اراضی شهرستان بافت کرماننقشه نقاط روستایی شهرستان با

ادامه مطلب  
کليات استان کرماننام فایل : کليات استان کرمان
فرمت : .doc
تعداد صفحه/اسلاید : 8
حجم : 47 کیلوبایت
کليات استان کرمان استان پهناور کرمان با مساحتی حدود 47/181714 کیلومتر مربع، در جنوب شرق فلات ایران واقع شده و 11 درصد از خاک کشور را در بر می گیرد و به لحاظ وسعت مقام دوم را بعد از استان خراسان حائ

ادامه مطلب  
نقشه های GIS استان کرمان


   نقشه های GIS  استان کرمان نقشه های GIS  استان کرمان نقشه های GIS  استان کرمان نقشه های GIS  استان کرمان نقشه های GIS  استان کرمان نقشه های GIS  استان کرمان نقشه های GIS  استا

ادامه مطلب  
دانلود رساله کامل معماری پایانه مسافربری اسلام شهر با تخفیف 60 درصدی


فرمت : WORD(قابل ویرایش) تعداد صفحات : 130 صفحه با تخفیف 60 درصدی این محصول شامل رساله کامل معماری پایانه مسافربری اسلام شهر می باشد که در فرمت ورد(قابل ویرایش) مورد استفاده دانشجویان محترم معمار

ادامه مطلب  
logo-samandehi