تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

توليد مثلشناسه محصول: 1015519
موجود

توليد مثل

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

توليد مثل

توليد مثل

نام فایل : توليد مثل

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 13

حجم : 162 کیلوبایت


اهميت و گوناگوني
در ميان ويژگيهايي كه جانداران را از موجودات بي جان متمايز مي كند،‌شايد توليد مثل مهم ترين آنها باشد. زيرا در بين آثار حيات مختلف،‌مانند تغذيه، تنفس و حركت و ....هيچكدام به اندازه ي توليد مثل تفاوت موجودات زنده و غيرزنده را نشان نمي دهد. شما ويروس ها را به عنوان گروهي كه درمرز ميان موجودات بي جان و جاندار قرار دارند مي شناسيد. ويروس ها نيز به نوعي توليد مثل مي كنند. گرچه اين عمل آن ها بوسيله ي سلول ميزبان (سلولي كه به آن وارد شده اند) صورت مي گيرد. به هر حال توليد مثل تقريباً مهم ترين شباهتي است كه ويروس ها به موجودات زنده دارند. هر جانداري دير يا زود مي ميرد. اگرموجودات زنده توليد مثل نكنند، به زودي همه جانداران روي زمين از ميان خواهند رفت.
بنابراين توليد مثل نقش اصلي را در بقاي نسل جاندار به عهده دارد.
توليد مثل ويژگي و عملي است كه موجب توليد جانداران جديد از همنوعان خود مي گردد. توليد مثل در جانداران به دو روش صورت گيرد:
الف – غيرجنسي :
روشي كه در آن موجود يك فرد براي بوجود آمدن جانداران جديد كافي است.
ب - جنسي :
روشي كه در آن بوجود آمدن جانداران جديد وابسته به وجود «دو جنس» مختلف است كه معمولاً از آن ها به عنوان نر و ماده نام مي برند. برخي از موجودات زنده فقط به يك روش و بعضي به هر دو روش توليد مثل مي كنند.

  توليد مثل غيرجنسي :
در اين روش كار توليد مثل بوسيله يك فرد صورت مي گيرد. در اين نوع توليد مثل وقتي جاندار به مرحله ي معيني از رشد برسد مي تواند تكثير يابد و افراد جديدي را بوجود آورد. بسياري از موجودات زنده از جانداران ساده، مثل باكتريها و تك سلولي ها ، تا بعضي از گياهان و جانوران به اين روش توليد مثل مي كنند.
الف – توليد مثل رويشي :
نوعي توليد مثل غيرجنسي است كه درآن جاندار اوليه يا قسمتي از پيكرش جاندار مشابه را ايجاد مي كند. توليد مثل رويشي به راه هاي مختلف صورت مي گيرد. مثلاً سلول باكتري ها و برخي آغازيان با دو نيم شدن تكثير مي شوند. در اين روش سلول اوليه كه ممكن است داراي هسته يا فاقد آن باشد از وسط به دو نيمه تقسيم مي گردد. در برخي گياهان و جانوران قطعه قطعه شدن ديده مي شود. مثلآً وقتي خزه رشد مي كند ممكن است انشعاب هاي جديد از گياه قديمي جدا شود. در اين صورت هر كدام مي توانند به گياه تازه اي تبديل شوند.
ب - هاگ زدايي :
نوعي توليد مثل غيرجنسي است كه به كمك هاگ صورت مي گيرد. هاگ يك سلول ويژه براي توليد مثل است كه توسط جاندار اوليه توليد مي شود ولي مي تواند به تنهايي و بطور مستقيم جاندار جديد را ايجاد كند. هاگ ها در اندام هايي بنام هاگدان توليد مي شوند و پس از رسيدن با پاره شدن ديواره هاگدان آزاد مي شوند. اين هاگ ها همراه باد يا آب به نقاط مختلف مي روند. در هر جا كه شرايط رويش براي آنها مناسب باشد، رشد مي كنند و موجودي مانند والد خود را بوجود مي آورند.
 
  توليد مثل جنسي :
در اين نوع توليد مثل ،‌بايد دو نوع سلول جنسي نرو ماده وجود داشته باشد تا اين سلول ها با هم تركيب شوند و اولين سلول جاندار جديد حاصل آيد. پس در اين نوع توليد مثل، وجود دو جنس لازم است و توليد مثل جنسي بوسيله گامت ها (سلول هاي جنسي ) صورت مي گيرد. كه توسط دو جنس مختلف (نر و ماده) توليد مي شوند. گامت يك سلول ويژه براي توليد مثل است كه براي توليد جاندار جديد با گامت ديگري از جنس مخالف همان نوع جاندار تركيب شود. گامت در اندام توليد مثلي بوجود مي آيد. اندام هاي توليد شده نر وماده ممكناست در دو جاندار مختلف (نر وماده) با يك جاندار(نر و ماده) وجود داشته باشد. بسياري از گياهان و برخي از جانوران «نر - ماده» هستند. در برخي از موجودات زنده ، نر وماده اسم هاي مختلف دارند. مثل مرغ يا خروس و زن و مرد.
تركيب سلول هاي جنسي نر و ماده را كه منجر به تشكيل سلول تخم مي شود لقاح مي گويند. تخم الين سلول جاندار جديد است كه با تقسيم هاي پي در پي و تغييراتي كه پيدا مي كند،‌در نهايت جانداري مشابه به والدين ايجاد مي كند.
 
  توليد مثل جنسي در گياهان گلدار:

كشاورزان ،‌بيشتر گياهان را با كاشتن دانه زياد مي كنند مي دانيد يك دانه در داخل گل تشكيل مي شود و مي تواند رشد كند و گياهي شبيه به گياه والد خود را بوجود آورد. گل اندام توليد مثلي گياهان گلدار(نهان دانه) است. در گل بخش هاي توليد كننده ي گامت، پرچم و مادگي هستند. در بيشتر گل ها دو نوع اندام نر وماده مشاهده مي شود و گل ها نر – ماده هستند. يعني هم پرچم و هم مادگي دارند.
در قسمت پائين مادگي كه حجيم تر است (تخمدان) يك يا چند تخمك وجود دارد. در هر كدام از تخمك ها گامت ماده بوجود مي آيد. در نوك پرچم برجستگي كوچك (بساك) ديده مي شود كه بعد از رسيدن مي تركد و ازداخل آن تعداد زيادي دانه ي گرده خارج مي شود كه گامت نر در آن بوجود مي آيد.
دانه هاي گرده اي كه از نوك پرچم ها آزاد مي شوند، بايد به نوك مادگي برسند، نوعي مادگي چسبناك است وقتي دانه هاي گرده به آن ها مي رسند، به راحتي پائين نمي روند و بايد به كمك آنزيم ها حل كننده راه خود را به محل گامت ماده در داخل تخمك باز كنند و با آن تركيب شوند.
...

خرید آنلاین


سایر محصولات

کاملترین مرجع طرح توجیهی اقتصادی و بزرگترین بانک مشاغل کشور به تعداد 1000 شغل و طرح تولیدی


         لیست کامل طرح های توجیهیطرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و آلومینیومیطرح توجیهی تولید عرقیات معطرطرح توجیهی تولید ماست طعم دا

ادامه مطلب  
پکیج طلایی کارآفرینی با تخفیف 50 درصدی ( مدت محدود)


  با خرید این فایل ها می توانید یک فروشگاه فایل برای دانلود گزارش کارآموزی بزنید...یادتان باشد در فروشگاه خود کمتر از یکماه چندین برابر این مبلغ را بدست خواهید آورد و مادام العمر از فروش این فایل ها درآمد خواهید داشت.

ادامه مطلب  
تحقیق دربارة تفاوتهای میان تولید انبوه و تولید ناب در یك صنعت


فورمت فایل:WORD (قابل ویرایش)تعدادصفحات 42 صفحه    این مقاله نتیجه تحقیق دان جونز و دان روس ، سه مدیر ارشد (IMVP) *  است . این پژوهشگران به این نتیجه رسیدند كه موفقیت در تحقیقاتشان اساساً می

ادامه مطلب  
مجموعه طرح های کار افرینی


مجموعه بیش از 300 طرح  توجیهی  صنعتی کشاورزی و خدماتیشما تنها با یک بار پرداخت میتوانید تمام فایل های لیست زیر را دانلود کنیدطرح های صنعتی :طرح توجیهی ادوات کشاورزیطرح توجیهی فرواری اجیل 500تنطرح توجیهی فرواری اجیل 1000تنطرح تو

ادامه مطلب  
دانلود 150 طرح توجیهی فنی ، مالی و اقتصادی بصورت کامل همراه با جدول و محاسبات


این مجموعه شامل 150 طرح توجیهی بصورت کامل در قالب فایل word و pdf می باشد که یک مجموعه خوب برای ارائه دهندگان طرح های کارآفرینی و توجیهی می باشد.در زیر عنوان ها به همراه قابلیت های آنها آورده شده است

ادامه مطلب  
تحقیق در مورد واحد صنعتی


55 صفحه word|فونت tahoma سایز 14| قابل اجرا در آفیس 2007 و نسخه های جدیدتر|قابل ویرایش و آماده چاپبخشی از تحقیقتعریف قالب1)باز كردن قالب قبلی2)حمل قالب به پای پرس با رعایت اصول ایمنی و اطمینان از سلامت قالب، نصب بودن كارت وضعیت كنترلی قالب3)تأمین ایرپین

ادامه مطلب  
دانلود یکصد طرح توجیهی


طرح توجیهی بسته بندی آب معدنی طرح توجیهی تولید آب اكسیژنه با ظرفیت 400 تن در سال طرح توجیهی تولید ادوات کشاورزی با ظرفیت 75 تن در سال طرح توجیهی تولید و بسته بندی آجیل و خشكبار با ظرفیت 500 تن در سال طرح توجیهی تولید و بسته بندی آجیل و خشكبار با ظرفی

ادامه مطلب  
سیستم های تولید انعطاف پذیر


مقدمه در جهان صنعتی امروز، به تولید به عنوان یك سلاح رقابتی نگریسته می شود و سازمانهای تولیدی در محیطی قرار گرفته اند كه از ویژگیهای آن می توان به افزایش فشارهای رقابتی، تنوع در محصولات، تغییر در انتظارات اجتماعی و افزایش سطح توقع مشتریان اشاره كرد. م

ادامه مطلب  
70 دانلود تحقیق: بررسی چارچوب جامع و كامل خط تولیـد سـرویسگـرا و چالشهای خط تولید سرویسگرا


         فرمت فایل:   ورد – Word و قابل ویرایشتعداد صفحات:    157  فهرست مطاللب  فصل اول مقدمه

ادامه مطلب  
پاور پوینت (اسلاید) اقتصاد و مدیریت کشاورزی


 با سلام
فایل اقتصاد و مدیریت کشاورزی یک پاورپوینت بسیار عالی در 291 اسلاید می باشد این PowerPoint بر اساس استاندارد های اصلی طراحی پاورپوینت آماده و تنظیم شده است؛ این فایل دارای طراحی بسیار عالی و چشم نواز می باشد.
شما با استفاد

ادامه مطلب  
logo-samandehi