تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

جامعه شناسی صنعتیشناسه محصول: 1015505
موجود

جامعه شناسی صنعتی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

جامعه شناسی صنعتی

جامعه شناسی صنعتی

نام فایل : جامعه شناسی صنعتی

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 29

حجم : 110 کیلوبایت


جامعه شناسی صنعتی
جامعه شناسی اقتصادی به معنی کاربرد دیدگاه جامعه شناختی – مطالعه « الگو ها و فرایند های روابط اجتماعی انسانی » - برای تبیین پدیده اقتصادی است.
تعریف جامعه صنعتی وظیفه جامعه شناسی صنعتی است. جامعه شناسی صنعتی یکی از ابعاد جامعه شناسی اقتصادی است. جامعه شناسی اقتصادی به معنی کاربرد دیدگاه جامعه شناختی – مطالعه « الگو ها و فرایند های روابط اجتماعی انسانی » - برای تبیین پدیده اقتصادی است.به عبارت دیگر، جامعه شناسی صنعتی به مطالعه چگونگی تاثیر تعامل شخصی، روابط و نهادها بر معاملات اقتصادی می پردازد.
▪ همچنانکه در صنعت بزرگ مقیاس مشاهده می شود، تولید کالاهایی که منابع غیر جاندار انرژی و ماشین ها را به کار می گیرند مستلزم موارد ذیل است:
۱) دوره طولانی زندگی ( که وابسته به ماهیت روند های جمعیتی به ویژه الگوهای مرگ و میر است )
۲) توزیع معینی از مهارت ها ( که بر ماهیت نظام قشربندی تاثیر می گذارد ).
۳) تقسیم فنی کار در محل کار ( که بر مسائل خاص انگیزه، هماهنگی و مدیریت دلالت دارد).
۴) تقسیم فنی کار که متضمن مبادله نیروی کار ( و در نتیجه، بازار های کار) در قبال اجرت پولی و غیر پولی است.
۵) نوعی از سازمان ( برای تخصیص سرمایه و هماهنگ ساختن تولید کالاها ) که اغلب « شرکت چند بخشی» [۱] نامیده می شود.
۶) مجموعه ای از نهاد ها ( برای حمایت از حرکت نیروی کار در نقش های شغلی از طریق آموزش و خوار و بار بازنشستگی ) که اغلب « دولت رفاه » نامیده می شود .
۷) تقسیم جهانی کار که بر اساس آن مناطق از همدیگر متمایز می شوند ( و نقش ها یا موقعیت ها ی خاص اشغال می شوند ) .
▪ با عنایت به تعریف جامعه صنعتی – به عنوان جامعه ای که در آن صنعت بزرگ مقیاس شکل ویژه تولید است – بهتر است که برای موارد ذیل اهمیت قائل شویم:
الف) توسعه تاریخی جوامع صنعتی،
ب) سازماندهی کار در صنعت ( که بازار کار مبادله می کند )
۱) چگونه کار اجتماعی سازماندهی و مدیریت می شود؟
عرصه فناورانه:
۲) چه ابزارهایی در دسترس افراد یا جامعه است تا مورد مطالعه قرار گیرد؟
عرصه حقوقی:
۳) چه کسانی مالک ابزارها و به ویژه زمین هستند؟
ج) پیش نیازهای نهادی تولید صنعتی مانند مذهب، خانواده، سازمان ها، سیاست و دولت.
( با این وجود،ما سازماندهی « خارجی » کار را مورد تاکید قرار می دهیم و بسیاری از موضوعات مورد توجه سایر رشته ها را وا می نهیم.)
تز اصلی« جامعه صنعتی» ساده است - آنچه که یک جامعه « برای معاش » انجام می دهد ماهیت زندگی اجتماعی را تعیین می کند:
« روش های صنعتی تولید و توزیع، ساختارهای اجتماعی مشابهی را ایجاد می کنند. ... از آنجا که تمام کشور های صنعتی باید به مجموعه مشترکی از ضروریات فنی- سازمانی واکنش نشان دهند، در نهایت، فرهنگ ها یا ایدئولوزی ها و نهادهای ملی شان به گونه ای فزاینده یکسان خواهند شد.» ( کلارک کر و همکاران )
« مقررات خاص یا نخستین پیامد های صنعتی شدن را به شرح ذیل می توان انتظار داشت: مقررات مربوط به تعامل کارگران { در محل کار }، تغییرات نظام مند ساختارهای شغلی – صنعتی، رشد بازارهای جهانی کار، تحرک اجتماعی و جغرافیایی آزاد کارگران، رشد دیوانسالاری ها برای کنترل کارگران، شهری شدن،...» ( ویلبرت مور)
در حالی که تمام کشورها دقیقا مثل هم به نظر نمی رسند، این تز مدعی است که شرایط مشابه تولید، نتایج اجتماعی مشابهی را ایجاد خواهد کرد ( یا حد اقل باید ایجاد کند ). و گاهی اوقات تمام کشورهای صنعتی علیرغم این که تاریخ، فرهنگ و نهادهای سیاسی بسیار متفاوتی دارند، شرکتهای بزرگ را توسعه می دهند، شهرهای شان ساختار بسیار مشابهی می یابند و حتی نرخ های باروری مشابهی را گسترش می دهند.
...

خرید آنلاین


سایر محصولات

آشنایی با نحوه و شرایط اخذ پروانه طرحهای دامپروری صنعتي


آشنایی بانحوه و شرایط اخذ پروانهطرحهای دامپروری صنعتيبا توجه به افزایش روزافزون درخواست احداث طرح های صنعتي دام و طیور از طرف علاقه مندان، سرمایه گذاران و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و عدم وجود منبع خاصی جهت کسب اطلاعات مورد

ادامه مطلب  
تحقیق سنگ شناسي یا پترولوژی


دانـلـود تـحقیـق بـا عـنـوان، سنگ شناسي یا پترولوژیبخشی از متـنِ ایـن تـحقیـق :سنگ شناسي یا پترولوژیواژه Petrology به معنای سنگ شناسي در سال 1811 توسط پینکر تون ابداع و به کار برده شد. این نام از کلمات یونانی petra به معنی سنگ و logos به معنی بحث

ادامه مطلب  
تحقیق پارادایم روش شناسي انسان شناختی


تحقیق پارادایم روش شناسي انسان شناختی در حجم 26 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:پارادایم روش‌ انسان‌شناختی استفاده از مفهوم پارادایم، و طرح روش‌شناسي انسان‌شناختی به عنوان یك پارادایم در این م

ادامه مطلب  
دانلود تحقیق روانشناسي تربیتی


مقدمهتدوین سند ملی آموزش و پرورش ایران فرصت مناسبی است که دانش روان¬شناسي، خاصه روان¬شناسي تربیتی که در ارتباط بنیادی و همه-جانبه با آموزش و پرورش است، به عنوان یکی از پشتوانه¬های اساسی تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان و جوانان ایران، نقش

ادامه مطلب  
تحقیق همه چیز درمورد صنعتي شدن


مقدمه: 3چرا باید صنعتي شدن را مورد مطالعه قرار دهیم؟ 3فصل اول 4صنعتي شدن و توسعه 4آیا تولید برای توسعه اهمیت دارد؟ 4معیارهای برای ارزیابی صنعتي شدن: 5سود و زیان صنعتي شدن 6صنعتي شدن و توسعه 7راههای تعیین كننده فرآیند صنعتي شدن در كشورهای جهان سوم:

ادامه مطلب  
پاورپوینت- اصول روانشناسي تحولی (رشد پیشرفته)- در 65اسلاید-powerpoin-ppt


روان‌شناسي رشد چیست؟روان شناسي عبارت است از مطالعه و شناخت علمی چگونگی و چرایی ابعاد مختلف رفتار موجود زنده، به ویژه انسان. در این تعریف بیشترین توجه به رفتار و جنبه های مختلف آن است. به دیگر سخن، به

ادامه مطلب  
تحقیق در مورد ایزو 9000 در صنایع کوچک


فرمت word و قابل ویرایشتعداد صفحات: 153ایزو 9000 در صنایع کوچکصنایع كوچكدر سال های اخیر استفاده از استانداردهای سیستم های كیفیت سری ایزو 9000 درسطح ملی وبین المللی به نحو چشم گیری گسترش یافته است . اما هنوز هستند كسانی كه فكر می كنند ای

ادامه مطلب  
دانلود تحقیق جامعه شناسي سیاسی ایران


 تعداد صفحات : 55 صفحه        -       قالب بندی :  word                  &nb

ادامه مطلب  
مقاله بررسی و مقایسه رشد صنعت در کشورهای گوناگون


فایل بصورت ورد (قابل ویرایش) و در 100 صفحه می باشد.  فهرستمقدمه- چراباید صنعتي شدن رامورد مطالعه قراردهیم؟  ۱فصل اول: صنعتي شدن و توسعه  ۳- آیا تولید برای توسعه اهمیت دارد  ۳- آیا صنعتي شدن لازم است&n

ادامه مطلب  
پاور پوینت (اسلاید) روابط صنعتي


 با سلام
فایل روابط صنعتي یک پاورپوینت بسیار عالی در 318 اسلاید می باشد این PowerPoint بر اساس استاندارد های اصلی طراحی پاورپوینت آماده و تنظیم شده است؛ این فایل دارای طراحی بسیار عالی و چشم نواز می باشد.
شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوا

ادامه مطلب  
logo-samandehi