تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

شناخت ضوابط طراحی شهرک صنعتیشناسه محصول: 1015195
موجود

شناخت ضوابط طراحی شهرک صنعتی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

شناخت ضوابط طراحی شهرک صنعتی

شناخت ضوابط طراحی شهرک صنعتی

نام فایل : شناخت ضوابط طراحی شهرک صنعتی

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 26

حجم : 111 کیلوبایت


شناخت ضوابط طراحی شهرک صنعتی
ضوابط شبکه معابر
شبکه معابر شهرک صنعتی شامل مجموعه جاده ها، خیابانها و کوچه ها برای حمل و نقل تجهیزات و کالاها و رفت و آمد کارکنان و سایر مراجعین به واحدهای مختلف طراحی می گردد. طراحی فوق،موارد زیر را مد نظر قرار می دهد:
سهولت و ایمنی تردد خودروها به طور عمده تریلی، کامیون، وانت بار، اتوبوس، مینی بوس و سواری، برای سهولت دسترسی ها، پهنای سواره روها برای ترافیک حداکثر پیش بینی شده با در نظر داشتن توسعه آتی مجموعه تعیین می گردد. طراحی های مناسب در گره های ترافیکی، شامل میدان ها، چهارراه ها و انشعابات سه راهی مانع از ایجاد تراکم و تداخل ترافیکی می شود.
برای ایمنی، لازم است سرعت حرکت به اندازه معینی محدود گردد و این محدودیت را نه تنها تابلوهای راهنما، بلکه حتی الامکان سازه شبکه معابر تاثیر کند: محدودیتهای طولهای مستقیم، شعاع قوسها، جزیره های هدایت کننده، و نیز کف سازی ها.
سرعت طرح مناسب داخل شهرها 30-40 کیلومتر در ساعت است. داخل شهرک صنعتی محدودیت های سرعت ازداخل شهرک های مسکونی کمتر است زیرا کودکان و سالمندان به ندرت در معابر شهر صنعتی حضور داشته و به طور کلی معابر شهر صنعتی به رفت و آمد سواره اختصاص خواهد داشت، اما به لحاظ پیوستگی مسیرهای سواره به محوطه های واحدها و ورود و خروج مداوم وسایل نقلیه، محدودیت سرعت ضروری می باشد.
امکان دسترسی سریع به خارج از شهرک و به مراکز خدماتی نظیر بیمارستان و نیز امکان دسترسی سریع مراکز خدماتی نظیر آتش نشانی به واحدها. برای این منظور، طراحی شبکه معابر به گونه ای خواهد بود که شبکه معابر حداقل یک محور شریانی به صورت کمربندی یا محوری را دارا بوده و مسیر دسترسی به خارج شهرک نیز شرایط مناسب مسیرهای شریانی را دارا باشد.
شبکه معابر علاوه بر سواره رو، دسترسی های پیاده را نیز تامین خواهد کرد. برای سهولت و ایمنی کسانی که به هر دلیل لازم است به صورت پیاده تردد داشته باشند لازم است هر دو سمت سواره روها به تناسب پهنا و حداقل به اندازه یک متر پیاده رو داشته باشد.
طراحی شبکه معابر براساس مبانی ذکر شده و با استفاده از مراجع انجام خواهد گرفت. در اینجا برخی موارد، حسب مرحله بندی شرح خدمات ذکر می شوند.
پهنای سواره روها: سواره روها به صورت دو خطه، سه خطه یا چهار خطه بوده و سواره روهای چهار خطه عمدتا با رفوژ میانی خواهند بود. پهنای قسمت آسفالت سواره روهای دو خطه 0/7 متر، سه خطه 50/9 متر و چهار خطه 5/7 متر در هر طرف، خواهد بود که در آنها عرض هر خط سواره 3 متر و حداقل حاشیه ایمنی 25سانتی متر در نظر گرفته شده است.
سواره روهای دو خطه، تنها برای معابر کوتاه با ترافیک بسیار کم احتمال توقف در حاشیه آنها کم است در نظر گرفته شده و در سایر موارد سواره روها سه خطه و یا بیشتر خواهند بود. تا هم امکان توقف و هم امکان سبقت فراهم باشد. شیب عرضی سواره روها 2 درصد به سمت خارج بوده که در خیابان ها دو خطه، به تمامی به یک سمت و در سایر خیابان ها به صورت متقارن به هر دو طرف خیابان خواهد بود.
سرعت طراحی همان گونه که ذکر شد، 40 کیلومتر در ساعت برای معابر داخلی و 80 کیلومتر در ساعت برای جاده های دسترسی اصلی در نظر گرفته خواهد شد.
تقاطع ها به تمامی با ملاحظه حالت توقف و حرکت با احتیاط طراحی خواهند شد.
ضوابط توزیع و کاربری زمین:
ضوابط توزیع زمین:
به طور کلی، توزیع زمین در شهرک های صنعتی، تابعی از کاربری ارضی مورد نیاز می باشد و کاربری های ارضی، به نوبه خود، از کارکردها و فعالیت های شهرک تبعیت می نمایند.
معمولا گردش کار در شهرک صنعتی، مبتنی بر سه نوع فعالیت:
صنعتی
خدماتی
حمل و نقل است و از این رو توزیع اراضی شهرک صنعتی، چهار نوع کاربری کلان ارضی زیر را در بر می گیرد:
کاربری صنعتی، شامل انواع کارگاه های تولیدی مرتبط با گروه های مختلف صنعت، که در حقیقت کاربری پایه شهرک صنعتی را تشکیل می دهد.
کاربری خدماتی، شامل: انواع ساختمان ها و محوطه های خدمات شهری ( اداری، تجاری، رفاهی و...) و تاسیسات و تجهیزات شهری، که در حقیقت، پشتیبان و کاتالیزور فعالیت یا کاربری پایه ( صنعتی) محسوب می شود.
کاربری حمل و نقل: شامل: شبکه راه ها، پارکینگ های عمومی، پایانه تریلی، کامیون و دیگر عناصر مرتبط با امور حمل و نقل کالا، مواد اولیه و مسافر
کاربری فضای سبز، شامل: پارک، مسیر سبز پیاده، کمربند سبز حفاظتی و نوارهای سبز حواشی معابر.
در تدوین ضوابط توزیع اراضی « شهرک صنعتی رفسنجان» به کاربری های ارضی، مبانی مقرر در کتاب «اصول و مبانی طراحی شهرک های صنعتی» که مصوب «شرکت شهرک های صنعتی ایران» می باشد، مورد استناد قرار می گیرد. براساس این مبانی، سهم هر یک از انواع چهار گانه کاربری های فوق الذکر از وسعت کل اراضی مورد طرح ریزی به شرح زیر تعیین شده است:
...

خرید آنلاین


سایر محصولات

آشنایی با نحوه و شرایط اخذ پروانه طرحهای دامپروری صنعتي


آشنایی بانحوه و شرایط اخذ پروانهطرحهای دامپروری صنعتيبا توجه به افزایش روزافزون درخواست احداث طرح های صنعتي دام و طیور از طرف علاقه مندان، سرمایه گذاران و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و عدم وجود منبع خاصی جهت کسب اطلاعات مورد

ادامه مطلب  
طرح جامع شهر بندرگز به صورت word به همراه نقشه های اتوکدی


گزارش طرح جامع شهر بندر گز به صورت word در 160 صفحه به همراه نقشه های اتوکدی کاربری اراضی وضع موجود و پیشنهادی، نقشه محلات بندرگز، نقشه معابر، نقشه کاربری اراضی استان گلستان و ...طرح جامع توسعه و عمران و حوزه نفوذ شهر بندر

ادامه مطلب  
طرح تفصیلی شهر علی آباد کتول به همراه نقشه اتوکدی


گزارش طرح تفصیلی علی آباد کتول مصوب 1396در قالب pdf در 136 صفحه به همراه نقشه های اتوکدی طرح تفصیلی . این طرح توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان تهیه شده است.فهرست مطالب 1- تعاریف  ۲- تعریف کاربریها در طرح تفصیلی3

ادامه مطلب  
شناخت ضوابط طراحي شهرک صنعتينام فایل : شناخت ضوابط طراحي شهرک صنعتي
فرمت : .doc
تعداد صفحه/اسلاید : 26
حجم : 111 کیلوبایت
شناخت ضوابط طراحي شهرک صنعتيضوابط شبکه معابرشبکه معابر شهرک صنعتي شامل مجموعه جاده ها، خیابانها و کوچه ها برای حمل و نقل تجهیزات و کالاها و رفت و آمد کارکنان و سایر مراجعین

ادامه مطلب  
پیشینه و مبانی عدم توسعه شهرک های صنعتي


پیشینه و مبانی عدم توسعه شهرک های صنعتي23 صفحههمراه با منابعمزایای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتي1ـ متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتي نیاز به کسب مجوز جداگانه از ادارات و سازمان‌های متعدد از قبیل محیط زیست‌، منابع طبیعی&zwnj

ادامه مطلب  
تحقیق همه چیز درمورد صنعتي شدن


مقدمه: 3چرا باید صنعتي شدن را مورد مطالعه قرار دهیم؟ 3فصل اول 4صنعتي شدن و توسعه 4آیا تولید برای توسعه اهمیت دارد؟ 4معیارهای برای ارزیابی صنعتي شدن: 5سود و زیان صنعتي شدن 6صنعتي شدن و توسعه 7راههای تعیین كننده فرآیند صنعتي شدن در كشورهای جهان سوم:

ادامه مطلب  
تحقیق در مورد شناخت ضوابط طراحي شهرک صنعتي


لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 35 صفحه
 قسمتی از متن .doc : 
 
شناخت ضوابط طراحي شهرک صنعتي
ضوابط شبکه معابر
شبکه معابر شهرک

ادامه مطلب  
فایل راهنمای متقاضیان ثبت شرکت در شهرک های صنعتي


راهنمای متقاضیان ایجاد شرکت در شهرک های صنعتيفرآیندهای اصلی انجام امور شرکت های صنعتيراهنمای ثبت شرکت در شهرک های صنعتيسازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتي ایران، سازمانی توسعه ای است که نقش های سیاست گذاری، برنامه ریزی، سازماندهی و

ادامه مطلب  
پاورپوینت اصول طراحي و ساخت شهرک های مدرن،200 اسلاید،pptx


این پاورپوینت در مورد اصول طراحي و ساخت شهرک های مدرن در 200 اسلاید زیبا شامل:اصول طراحي و ساخت شهرک های مدرن،شهرک،شهرک سازی،معماری شهرکها،معماری شهرکهای جدید،اصول طراحي شهرک،اصول ساخت شهرک،شهرسازی،ایجاد شهرهای جدید ،شهر

ادامه مطلب  
تحقیق در مورد ایزو 9000 در صنایع کوچک


فرمت word و قابل ویرایشتعداد صفحات: 153ایزو 9000 در صنایع کوچکصنایع كوچكدر سال های اخیر استفاده از استانداردهای سیستم های كیفیت سری ایزو 9000 درسطح ملی وبین المللی به نحو چشم گیری گسترش یافته است . اما هنوز هستند كسانی كه فكر می كنند ای

ادامه مطلب  
logo-samandehi