تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

آسيب‌پذيري آجركاري 21 صشناسه محصول: 1014764
موجود

آسيب‌پذيري آجركاري 21 ص

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

آسيب‌پذيري آجركاري 21 ص

آسيب‌پذيري آجركاري 21 ص

نام فایل : آسيب‌پذيري آجركاري 21 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 16

حجم : 4404 کیلوبایت


تاریخچه آجر
آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت آن بنا به عقیده برخی از باستان شناسان به ده هزار سال پیش می رسد.در ایران بقایای کوره های سفال پزی و آجر پزی در شوش و سیلک کاشان که تاریخ آنها به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد پیدا شده است. همچنین نشانه هایی از تولید و مصرف آجر در هندوستان به دست آمده که حاکی از سابقه شش هزار ساله آجر در آن کشور است وازه آجر بابلی و نام خشت هایی بوده که بر روی آنها منشورها قوانین و نظایر آنها را می نوشتند گمان می رود نخستین بار از پخته شدن خاک دیواره ها و کف اجاق ها به پختن آجر پی برده اند . کوره های آجر پزی ابتدایی بی گمان از مکان هایی تشکیل می شده که در آن لایه های هیزم و خشت متناوبا روی هم چیده می شده است. فن استفاده از آجر ازآسیای غربی به سوی غرب مصر و سپس به روم و به سمت شرق هندوستان و چین رفته است در سده چهارم اروپایی ها شروع به استفاده از آجر کردند ولی پس از مدتی از رونق افتاده و رواج مجدد از سده 12 میلادی بوده که ابتدا از ایتالیا شروع شد. در ایران باستان ساختمان های بزرگ و زیبایی بنا شده اند که پاره ای از آنها هنوز پا بر جا هستند.
نظیر طاق کسری در غرب ایران قدیم آرامگاه شاه اسماعیل سامانی در گنبد کاووس و مسجد اصفهان را که با آجر ساخته اند همچنینی پلها و سد های قدیمی مانند پل دختر سد کبار در قم از جمله بناهای قدیمی می باشند. انواع آجر در ایران قدیم در ایران هر جا سنگ کم بوده و خاک خوب هم در دسترس بوده است آجر پزی و مصرف آجر معمول شده است اندازه آجر ایلامی حدود 10×38×38 سانیتی متر بوده پختن و مصرف آجر در زمان ساسانیان گسترش یافته و در ساختمان های بزرگ مانند آتشکده ها به کار رفته است اندازه آجر این دوره جدود 44×44×7تا 8 بوده است و بعد های آن 20×20×3 تا4 سانتی متر کاهش یافت.
در فرش کردن کف ساختمان از آجر بزرگتری به نام ختائی به ابعاد 5×25×25 سانتی متر و یا بزرگتر از آن به نام نظامی در ابعاد 40×4×5 سانتی متر استفاده می شده است از انواع دیگر آجر در گذشته آجر قزاقی می باشد که پیش از جنگ جهانی اول روسها آن را تولید می کردند که ابعاد آن 5×10×20 بوده است آشنایی با آجر و مواد اولیه آن آجر نوعی سنگ مصنوعی است که از پختن خشت خام و دگرگونی آن بر اثر گرما به دست می آید خاک آجر مخلوطی است از خاک رس ماسه فلدسپات سنگ آهک سولفات ها سولفورها فسفات ها کانی های آهن منگنز منیزیم سدیم پتاسیم مواد آلی و... مراحل ساخت آجر عبارتند از : کندن و ستخراج مواد خام آماده سازی مواد اولیه قالب گیری خشک کردن تخلیه و انبار کردن محصول انواع کوره های آجر پزی پس از خشک شدن خشت ها را در کوره می چینند طرز چیدن آنها طوری است که بین آنها فاصله وجود دارد تا گازهای داغ و شعله بتواند از لای آنها عبور کند کوره های آجر پزی سه هوع هستند: کوره تنوره ای هوفمان و تونلی قابل ذکر است که کوره های تونلی مدرن ترین کوره های آجر پزی می باشند که در آنها سرامیک های ممتاز و صنعتی نیز می پزند ویزگی های آجر آجر خوب باید در برخورد با آجر دیگر صدای زنگ بدهد صدای زنگ نشانه سلامت توپری و مقاومت و کمی میزان جذب آب آن است آجر خوب باید در آتش سوزی مقاومت کند و خمیری و آب نشود رنگ آجر خوب باید یکنواخت باشد و همچنین باید یکنواخت و سطح آن بدون حفره باشد سختی آجر باید به اندازه ای باشد که با ناخن خط نیفتد استاندارد آجر در ایران بنابر آخرین استاندارد ایران به تاریخ 7 خرداد 1357 در مورد آجرهای رسی آجرها به دو گروه دستی و ماشینی تقسیم بندی می شوند آجر های دستی خود به دو نوع فشاری و قزاقی سفید و آجر ماشینی نیز به توپر و سوزاخ دار گروه بندی شده اند.
میزان جذب آب مطابق استاندارد ایران در آجرهای دستی حداکثر 20% در آجر های ماشینی 16% و حدلقل برای هر دو نوع آجر 8% تعیین شده است انواع آجر غیر رسی و اشکال آن آجر جوش آجر خاص در صنعت سفال پزی است که در کشورهای صنعتی دارای اهمیت ویزه ای است از این آجر برای نماسازی ساختمان ها فرش کف پیاده روها پوشش بدنه و کف آبروها و مجراهای فاضلاب و تونل ها و ساختن دودکش ها فرش کف کارخانه ها انبارهای کشاورزی و سالن های دامداری پرورش طیور استخر های صنعتی و جز اینها استفاده می شود انواع خاص آجر تولیدی در کشور های اروپایی آجر هایی در کشورهای صنعتی اروپاتولید می شوند که هنوز تولید آن در ایران مرسوم نشده است از آن جمله بلوک های تو خالی آتش بند برای نصب دور ستون ها به منظور جلوگیری از نفوذ آتش قطعات ویزه به شکل منحنی های کوز و کاس قطعات درپوش روی دیوار قطعاتی که از اجزا هستند مانند کلوک سرقد گوشه و جزاینها که هنوز در ایران تولید نمی شوند.
علل آسيب‌پذيري آجركاري
آسيب ديدگي علل مختلفي دارد كه بعضي از آنها را ذكر مي‌كنيم:
الف) جابجايي زمين
نشست‌هاي خفيف: فشارهاي ناشي از طبقات و اسكلت ساختمان كه بر سطح زير ديوار وارد مي‌شود، ملات را مي‌شكند و در آجركاري ترك ايجاد مي‌كند.
سطح آب‌هاي زيرزميني:‌ در مواقعي كه بارندگي زياد است، آب از نقاط ديگر به حوالي ساختمان نفوذ مي‌كند و امكان دارد در سطح زير بنا دگرگوني ايجاد شود. پس از جابجايي آب در طبقات پايين‌تر و خشك شدن سطح زيرين پي‌ها، حالت انقباض و انبساط بوجود مي‌آيد كه در نتيجه، ترك‌هايي در آجركاري پديد مي‌آيد.
زهكشي: چنانچه در زهكشي ساختمان‌هايي كه اين حالت را دارند، ريزش و يا گرفتگي بوجود آيد، سبب مي‌شود كه در لوله‌ها و كانال زهكشي، تورم و سپس نشست خاك پس از خشك شدن رطوبت حاصل شود. بسيار اتفاق مي‌افتد كه اين حالت باعث نشست، شكست و ترك‌هايي در سطوح آجركاري مي‌شود.
ماسه‌هاي روان: در مواردي اگري بدون آزمايش مكانيك خاك و عمل سنداژ پي‌سازي صورت گيرد، امكان وجود لايه‌هاي از خاك‌هاي نرم يا ماسه‌هاي روان در لايه‌هاي زيرين از طبقات زمين خواهد بود كه در اثر حركات زمين، ماسه‌هاي روان حركت مي‌كنند و پي‌سازي و اسكلت آجري دچار نشست و ترك مي‌شود.
حفره‌هاي بلعنده:‌ در مواردي كه خاك‌هاي لايه زيرين بسيار نرم است و در طبقات زمين به صورت طبيعي و يا به شكل مصنوعي مانند فروكش از كاريز و قنات‌هاي قديمي ريزش وجود دارد، خاك در زير پي‌ها بلعيده مي‌شود و در نتيجه، در سطوح آجركاري نشست، شكست و ترك بوجود مي‌آيد.
تكيه‌گاه‌هاي بتني: معمولاً سفف‌هاي بتني بايد با استخوان‌بندي بنا پيوند بخورد و مهار شوند. چنانچه اين حالت رعايت نشود، در مواقع زلزله، امكان حركت و جابجايي رج‌هاي انتهايي وجود دارد. در اين حالت، آجرها جابجا مي‌شود و رج‌هاي مذكور را طبق آجركاري عوض مي‌كنيم
قطعات فلزي: ستون‌هاي فلزي در اسكلت‌اي آجري در اثر گرماي داخلي و سرماي خارجي حركت‌پذير مي‌شوند. اين امر باعث مي‌شود كه در سطوح آجركاري ترك‌هايي به وجود آيد.
ب) انقباض حاصل از خشك شدن
1. آجرهاي سيماني و آجرهاي آهكي: زمان خودگيري بلوك‌هاي سيماني و آجركاري ماسه آهكي كه امروزه ساخته شود، مشخص است. چنانچه قبل از اين زمان، از مصالح ذكر شده در بين كلاف‌بندي اسكلت‌هاي بتني و يا فلزي با ملات معمولي استفاده شود، پس از خودگيري كامل و خشك شدن عضوها، بين كلاف‌ها و ديوارها ترك‌هايي بوجود مي‌آيد.
2. اثر كشش بر ملات: ملات‌هاي ساروج و يا سيماني بر اثر كشس، ترك برمي‌دارند. تركيب بتن در حالت فشار مقاوم است، اما در مقابل كشش مقاومتي ندارد، مگر اينكه در بتن فولادگذاري شود. به طور مسلم، ملات ماسه و سيمان با قشر ضخامت دوازده ميليمتر، در مقابل كشش خرد مي‌شود و در آنها ترك‌هاي زيادي بوجود مي‌آيد. اين امر باعث شكست آجري نيز مي‌شود. مقاومت ملات ساروج از ملات سيمان هم كمتر و تاب فشار آن محدوداست. ملات ساروج تاب كششي هم ندارد و در اثر كشش خرد مي‌شود.
ج: آتش‌سوري
اثر آتش بر مصالح: آجر كخ از خاك رس تهيه مي‌شود، با تركيبات متغير در مقابل حرارت گرم مي‌شود. به طور مسلم، پس از سرد شدن، ترك‌هايي در آجركاري بوجود مي‌آيد.
آجرهاي سيماني و ماسه آهك نيز آب خود را از دست مي‌دهند و تا حدي پوك مي‌شوند.
آبپاشي و خنك كردن ناگهاني باعث ايجاد ترك در سطوح آجركاري مي‌شود.
در اثر حرارت، پي‌ها و تيرهاي پوشش نعل درگاه كه فلزي هستند، دچار انبساط مي‌شوند و به آجركاري فشار مي‌آورند. در نتيجه، در سطوح آجركاري ترك بوجود مي‌آورند.
د: تغيير شكل در بام‌ها
سقف‌هاي مسطح بدون پيوند و اتصال با اسكلت و استخوان‌بندي بنا، در مقابل حركات خفيف و زلزله‌هاي ضعيف به صورت لولا عمل مي‌كنند و باعث جابجايي رج‌هاي انتهايي مي‌شوند كه اين نقيصه، با تعويض و نماسازي و اصلاح برطرف مي‌شود.
...

خرید آنلاین


سایر محصولات

دانلود مقاله درباره آسیب های زانو در ورزش رشته تربیت بدنی


مقاله ای از رشته تربیت بدنی درباره آسیب های زانو در ورزش را برای شما دوستان محترم آماده دانلود کرده ایم. این روزها آسیب های زانو در میان فوتبالیستهای جوان ایرانی بیداد می کند و روزی نیست که در تمرینات تیمی و یا مسابقات با

ادامه مطلب  
آسیب‌پذیری آجركاری 21 صنام فایل : آسیب‌پذیری آجركاری 21 ص
فرمت : .doc
تعداد صفحه/اسلاید : 16
حجم : 4404 کیلوبایت
تاریخچه آجرآجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت آن بنا به عقیده برخی از باستان شناسان به ده هزار سال پیش می رسد.در ایران بقایای کوره های سفال پزی و آجر پزی در شوش و سیلک

ادامه مطلب  
دانلود فایل ورد Word پیش بینی بهره کشی و خوشه بندی آسیب پذیری­ ها بوسیله­ متن کاوی


عنوان:پیش بینی بهره کشی و خوشه بندی آسیب پذیری­ ها بوسیله­ متن کاویتعداد صفحات : 111چکیده:آسیب پذیری­های نرم افزار می­تواند منجر به تلفات مالی و اطلاعاتی شود. به علت محدود بودن من

ادامه مطلب  
ریزپهنه بندی شهر تهران (جایكا)


ریزپهنه بندی شهر تهران (جایکا) (فایل ورد و قابل ویرایش، بدون هیچگونه محدودیتی) "قابل استفاده به عنوان رفرنس و استفاده اطلاعات در پایان نامه"تنها فصل دوم نقشه ها اسکن شده و بصورت فایل پی دی اف قرار داده شده است.گزارش پروژه ریز پهنه‌بندی لر

ادامه مطلب  
مقاله درباره آسیب شناسی در رشته های ورزشی خاص-19 صفحهword


مشخصات فایلعنوان: مقاله درباره آسیب شناسی در رشته های ورزشی خاصقالب بندی: wordتعداد صفخات: 19  محتویاتفوتبال   شایعترین آسیبهای ورزشی در رشته فوتبال كدامند؟آسیبهای فوتبال از نظر علت پدید آورنده به چند

ادامه مطلب  
مقاله نقش تنظیمی OSHA در ایمنی


فایل بصورت ورد (قابل ویرایش) و در 26 صفحه می باشد. این مقاله خط مشی سلامت و ایمنی شغلی برای ایجاد و تقویت قوانین مربوط به استانداردهای ارگونومی را ، مورد بحث قرار خواهد داد. دو موضوع عمده مورد بحث این است که اولاً آیا استانداردها مورد نیا

ادامه مطلب  
دانلود مقاله عمران بررسی پارامترهای هندسی مهاربند زانویی


    دانلود مقاله عمران بررسی پارامترهای هندسی مهاربند زانویی 130 ص فصـل اول1-1- مقدمه:سختی و شكل‌پذیری دو موضوع اساسی در طراحی ساختمانها در برابر زلزله‌اند. ایجاد سختی و مقاومت به منظور

ادامه مطلب  
پروژه اصول بیومکانیکی آسیبهای بافت نرم


پروژه اصول بیومکانیکی آسیبهای بافت نرم در حجم 106 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:زمانی که در بافت نرم آسیبی به وجود می آید ، پاسخی برای ترمیم آسیب توسط بافتهای موضعی و سایر قسمتهای بدن آغاز خواهد شد. در این فصل پاسخ

ادامه مطلب  
آسیب دیدگی كشتی گیراننام فایل : آسیب دیدگی كشتی گیران
فرمت : .DOC
تعداد صفحه/اسلاید : 26
حجم : 167 کیلوبایت
نتایج یک تحقیق در رابطه با آسیب دیدگی كشتی‌گیراننتیجه‌ی یك تحقیق نشان داد، مهم ترین علت بروز آسیب دیدگی در میان كشتی گیران به ترتیب 62 درصد خستگی مفرط، 60 درصد آسیب های قبلی، 58

ادامه مطلب  
27 بررسی و تعمیر انواع آسیب های وارد بر سازه های کامپوزیتی و آنالیز شکست تدریجی مواد کامپوزیتی 107 صفحه فایل ورد word


        فهرست مطالبعنوان   صفحهفهرست جدول‌ها ‌جفهرست شكل‌‌ها ‌دفصل 1 مقدمه&nb

ادامه مطلب  
logo-samandehi