تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

باروك 30 صشناسه محصول: 1014688
موجود

باروك 30 ص

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

باروك 30 ص

باروك 30 ص

نام فایل : باروك 30 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 0

حجم : 30731 کیلوبایت


معماري باروك
از اوايل قرن هفدهم تا اواسط قرن هجدهم، انديشه‌ها و سليقه نو ـ معماري ـ هنر اروپا را دگرگوني بخشيد كه محققان اين دوره باروك را نام نهاده‌اند. هنر باروك پيش از آنكه در ادبيات بكار رود، در هنر معماري رخ نمود و به تدريج در هنرهاي تجسمي و موسيقي آشكار شد.
باروک از واژه پرتقالي به معنای مروارید نامنظم مشتق است. اين اصطلاح در آغاز مخصوصاً درباره‌ي معماري رنسانس با يك معني حقارت‌آور بكار برده مي‌شد. از نظر منتقدان سده‌ي نوزدهم، به معماري كلاسيك منحط ـ بي ساختار، داراي تزئينات زيادي، نمايش و عجيب و غريب اطلاق مي‌شده است، ولي استفاده از اصطلاح باروك به عنوان يك واژه حقارت‌آور از رواج افتاد و محققان دريافتند كه سبك‌هاي باروك تفاوت‌هايي با سبك رنسانس دارد. مثلاً سبك باروك پوياست، ولي رنسانس نسبتاً ايستاست.
خواستگاه باروک ایتالیا و شهر روم است. در بسياري از جنبه‌ها به آزادي موجود در معماري كلاسيك روم باستان نزديكتر بود. در این دوره علم پیشرفت کرده سرعت اکتشافات علمی بالا می‌رود. در این دوره ساعت اختراع می‌شود البته ساعت شنی و آفتابی از قبل بوده و ساعت عقربه ای اختراع می‌شود. دوره تئاتر است. و اینها باعث تحول در هنر می‌شود. در عصر باروك علاقه‌ي عجيبي به فضاي بيكران ديده مي‌شود. در این دوره نیوتن -کپرنیک و کپلر از ستاره شناسان و فیزیکدانان مشهور هستند. نیوتن معتقد است که مدار سیارات به دور خوزشید بیضی است. و با اختراع ساعت مفهوم زمان مطرخ می‌شود و در نتیجه در هنر به خصوص مجسمه سازی فرمهای سیال مطرح می‌شود و دیگر خطوط شکسته و عمود مطرح نیست بلکه خطها الهام از طبیعت می‌گیرند و چون در طبیعت خط راست نداریم خطوط تبدیل به خطوط منحنی و مواج می‌شود.
معماري باروك در كليسا و دربار بيش از هر جاي ديگري نمود مي‌يابد و موسيقي باروك در كليسا به رشد و كمال واقعي خويش رسيد. باروك هنر تظاهر و تلالو است و بر پايه نظام مقابله، شباهت و قرينه‌سازي بنا شده است. هنري است با ساختار بسيار قوي كه در شعر و نثر آن‌، استعاره‌ها و كنايه‌ها همان نقشي را دارند كه در معماريش قوس‌ها و مارپيچ‌ها و اشكال هندسي.
از نظر ادبی باروک اغلب در برابر کلاسیسیسم معنی می‌شود. یعنی بر خلاف کلاسیسیسم که بر پایه‌ی اعتدال استوار است در باروک اغراق به چشم می‌خورد.
دو شاخه ی باروک عبارت است از:
Preciosite
و
Burlesque
در
Preciosite
تصنع وجود دارد. مثلن به جای گفتن”دندان” از عبارت “مبلمان دهان” و یا به جای کلمه‌ی “نان” از عبارت “حامی زندگی” استفاده می‌شود. این نوع از باروک در واقع خواستار ایجاد فاصله میان افراد عامی و باسواد است به شکلی که درک سخنان افراد باسواد برای افراد عامی مشکل گردد.
شاخه‌ی دوم باروک یعنی
Burlesque
نیز مانند شاخه نخست عمل می‌کرد ولی در جهت مسخره کردن افراد عامی.
جهان بینی و خصوصیات سبک باروک
1. بی ثباتی دنیا: یکی از اساسی‌ترین تفکرات باروک این است که شناخت و دانش بشر از جهان پیرامون خود کامل و 100% نیست، چون دنیا بی وقفه در حال تحول، دگرگونی و بازسازی است و هیچ چیز ثابت و قطعی نیست. به عنوان مثال، این تغییر و تحول در طبیع کاملاً محسوس است. توالی فصل‌ها، نشانه‌هایی ملموس از این تغییر شکل بی‌وقفه دنیا است.
2. انسان آزاد: انسان محکوم به سرنوشت نیست، بلکه حاکم بر تقدیر خود است، چون این دنیا ثابت و بدون تغییر و تحول و قوانین حاکم بر آن نیز قطعی و غیر قابل نقض نیست، بودن انسان در چنین شرایطی، آزادی عمل، قدرت انتخاب و توانایی تصمیم گیری با تمام آگاهی را برای او به دنبال دارد.
3. نپذیرفتن چیزی بطور قطعی و مسلم: باروک به واقعیت‌های قطعی و صد درصد ایمان ندارد، بلکه عقیده دارد که همه چیز در ظاهر نمودار می‌شود. باروک به آنچه که در «ظاهر وجود دارد» اهمیت می‌دهد نه به آنچه که «واقعاً هست».
4. واقعیت و توهم: پیروان سبک باروک معتقد هستند که بین حقیقت و خیال، ظاهر و باطن مرز مشخصی وجود ندارد و کاملاً از هم قابل تفکیک نیستند. شاید آنچه را که خیالی می‌دانیم، عین واقعیت باشد و شاید هم برعکس، تمام واقعیتهای ذهنی ما همه خیالی بیش نباشد.
5. دنیا صحنه نمایش است: زندگی تئاتری توأم با خواب و بیداری، عشق و عقل، جنون و شیفتگی، خیال و حقیقت است. انسان باید دراین صحنه زندگی بانقابی بر چهره نقش بازی کند یعنی باید بازیگر صحنه زندگی خودباشد. و بازیگر این صحنه، انسان، باید با گذاشتن نقاب، واقعیت را پنهان کند که این کتمان و بازیگری نوعی خودسازی است زیرا با تظاهر به خوب و شریف بودن، واقعاً می‌توان خوب و شریف شد.
6. باید مدرن بود: درعصر باروک دیگر از قدما تقلید و پیروی نمی شود، بلکه بیشتر به دنبال چیزهای نو و جدید و خلاف روال معمول هستند.
7. مخاطبان متمدن: مخاطبان باروک مردمان با فرهنگ و متمدن هستند ولی الزاماً دانشمند و فاضل نیستند.
8. افراط: هنرمندان سبک باروک در خلق آثار خود گاهی زیاده روی می‌کنند و ازنظر آنان هر افراطی به نام «آزادی خلاق» مجازاست.
...

خرید آنلاین


سایر محصولات

پاورپوینت معماری باروك


        نوع فایل: power pointقابل ویرایش 36 اسلاید قسمتی از اسلایدها:از اوایل قرن هفدهم تا اواسط قرن هجدهم، اندیشه‌ها و سلیقه نو ـ معماری ـ هنر اروپا را دگرگونی بخشید كه محققان این دوره را باروك نام نهاده&z

ادامه مطلب  
مقاله معماری باروك


لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات:30فهرست مطالبمعماری باروك 1جهان بینی و خصوصیات سبک باروک 2کلیسای ایل جزو كلیسای عیسی 7کلیسای سن پیترو 9پلکان راهنما 12کلیسای سان ایوو 13كلیسای سان كارلو 14ویلای بادثر 16کاخ &

ادامه مطلب  
باروك 30 صنام فایل : باروك 30 ص
فرمت : .doc
تعداد صفحه/اسلاید : 0
حجم : 30731 کیلوبایت
معماری باروكاز اوایل قرن هفدهم تا اواسط قرن هجدهم، اندیشه‌ها و سلیقه نو ـ معماری ـ هنر اروپا را دگرگونی بخشید كه محققان این دوره باروك را نام نهاده‌اند. هنر باروك پیش از آنكه در ادبیات بكار رود، در

ادامه مطلب  
تحقیق معماری باروك


تحقیق معماری باروك در حجم 36 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:شاخصه‌های سبك باروكدر این شیوه، اندام و اشیاء به صورتی در تركیب كل اثر در كنار یكدیگر قرار می‌گیرند كه احساس فضای تصنعی صحنه‌های نمایش را به بیننده القا می&zwnj

ادامه مطلب  
پاورپوینت درباره باروک


      لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتدسته بندی : پاورپوینتنوع فایل : .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )تعداد اسلاید : 22 اسلاید قسمتی از متن .ppt : باروک بازگشت دوباره به ادبیات یونان باستان را « ارمانیسم» یا &l

ادامه مطلب  
پاورپوینت با موضوع باروک


    لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتدسته بندی : پاورپوینتنوع فایل : .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )تعداد اسلاید : 22 اسلایدقسمتی از متن .ppt :باروکبازگشت دوباره به ادبیات یونان باستان را « ارمانیسم»

ادامه مطلب  
پاورپوینت مطالعه معماری باروک


این فایل حاوی مطالعه معماری باروک می باشد که به صورت فرمت PowerPoint در 36 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.   بخشی از ارائه: از اوایل قرن هف

ادامه مطلب  
پاورپوینت آماده; بررسی جامع معماری باروک


مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است تعداد اسلاید : 21 اسلایدبررسی جامع معماری باروک بازگشت دوباره به ادبیات یونان باستان را « ارمانیسم» یا « جنبش فرهنگ دوستان» نامیده اند. نهضت ارمانسیم به صو

ادامه مطلب  
تحقیق در مورد پیدایش وتوسعه شهر از دیدگاه لوییس مامفورد  


34 صفحه word |فونت tahoma سایز 14| قابل اجرا در آفیس 2007 و نسخه های جدیدتر|قابل ویرایش و آماده چاپبخشی از تحقیقویژگی های شهرهای قرون وسطی :1-هماهنگی بین جزءوكل2-در دسترس بودن3-مقیاس انسانی4-كوچه های پیج در پیج5-سو كردن

ادامه مطلب  
همه چیز درباره ی موسیقی کلاسیکفهرست مطالب
مقدمه
فصل اول:اگر چیزی از موسیقی كلاسیك نمی دانید، از این جا شروع كنید
فصل دوم: عناصر و اجزای موسیقی
فصل سوم: صدای سازها
فصل چهارم: اركستر چیست؟
فصل پنجم: پیوند سازها
فصل ششم: موسیقی دانان
فصل هفتم: فرم ها و اصطلاحات
فصل هشتم: باروك
منابع
 


ادامه مطلب  
logo-samandehi