تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‌انبارهاي روستايي در استان گلستان 15 صشناسه محصول: 1014632
موجود

بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‌انبارهاي روستايي در استان گلستان 15 ص

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‌انبارهاي روستايي در استان گلستان 15 ص

بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‌انبارهاي روستايي در استان گلستان 15 ص

نام فایل : بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‌انبارهاي روستايي در استان گلستان 15 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 15

حجم : 143 کیلوبایت


بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‌انبارهاي روستايي در استان گلستان
چكيده:
جمع‌آوري و ذخيره آب باران براي مصارف مختلف، از جمله مصرف شرب، از ديرباز در ايران و ساير كشورهاي جهان معمول بوده است. شهرستان مينودشت داراي جمعيتي بالغ بر 260000 نفر است كه حدو 200000 نفر آن در روستاها سكونت دارد و از 1366 آب انبار براي جمع‌آوري آب باران براي مصارف مختلف استفاده مي‌كنند. لذا آناليز شيميايي و ميكروبي آب‌هاي جمع‌آوري شده از پشت بام‌ها در آب انبارها، براي شناسايي منابع احتمالي آلودگي، يافتن روش مناسب براي جمع‌آوري و ذخيره آب باران و بهسازي مطلوب آب انبارها ضروري به نظر مي‌رسد.
براي انجام اين تحقيق، تعداد 114 نمونه آب، براي آناليز پارامترهاي شيميايي و 68 نمونه آب براي آناليز ميكروبي از آب انبارهاي روستاهاي دهنه و صوفيان در شهرستان مينودشت، در مدت 8 ماه مورد بررسي قرار گرفت.
نتايج نشان داد كه پارامترهاي شيميايي شامل: هدايت الكتريكي، قلياييت، سختي، كلرور، نيترات و منگنز، در مقايسه با استاندارد آب آشاميدني در حد مطلوب مي‌باشند، اما غلظت بعضي از پارامترهاي شيميايي از جمله آهن در 9 درصد، سرب در 69 درصد و كروم در 6 درصد نمونه‌هاي جمع‌آوري شده، از حد مجاز بيشتر بود. از لحاظ پارامترهاي ميكروبي در 100 ميلي‌ليتر از نمونه‌ها، كليفرم در 56درصد، اشرشياكلي در 32 درصد و استرپتوكوك فيكاليس در 26 درصد از نمونه‌هاي جمع‌آوري شده بيش از حد مجاز بود.
كيفيت آب تعداد قابل ملاحظه‌اي از آب انبارها، از نظر پارامترهاي شيميايي و ميكروبي، به علت آلودگي براي شرب مناسب نمي‌باشد. آلودگي‌هاي شيميايي و ميكروبي آب انبارها، مي‌تواند ناشي از نفوذ فاضلاب‌هاي كشاورزي، فضولات حيواني و انساني و همچنين استفاده از آب رودخانه مي‌باشد.
مقدمه
آمارهاي منتشره از سوي سازمان بهداشت جهاني و ديگر سازمان‌هاي بين‌المللي، نشان دهنده اين واقعيت است كه آب آشاميدني سالم و بهداشتي، بيش از هر عامل ديگر در سلامتي انسان‌ها موثر است.
به عنوان نمونه در ايالت اوتارپرادش در كشور هندوستان، پس از بهسازي شبكه توزيع آب، ميزان مرگ از بيماري ويا، 1/74 درصد، بيماري‌هاي اسهالي 7/42 درصد، حصبه 6/63 درصد و اسهال خوني 1/23 درصد كاهش يافت.
بنابراين وجود ميكروارگانيسم‌ها در آب آب انبارها، از طريق منطقه جمع‌آوري و يا ذخيره‌سازي آن است. مطالعات نشان داده است كه آب انبارهاي ضدعفوني شده مي‌تواند محيط مناسبي براي ميكروارگانيسم‌هاي بيماري‌زا باشد. از حمله بيماري‌ها مي‌توان از بيماري سيستم گوارشي كه عامل آن سالمونلا، زخم معده كه عامل آن هليكوباكتر، عفونت‌هاي تنفسي مثل بيماري لژيونر و عفونت‌هاي خوني كه عامل آن كورني باكتريوم است را نام برد.
افزايش سريع احداث و تكامل آب انبارها، در حدو يكصد سال پيش شروع شد، در حالي كه در تمدن‌هاي اروپايي باستان تامين آب مورد نياز براي شرب، پخت و پز غذا و تا حدي شست و شوي ظروف، از طريق احداث فضايي به منظور جمع‌آوري آب باران از سقف يا حيات منزل صورت مي‌گرفت و منصوب به ويرانه‌هاي كاخ ناس مركز عصر مفرغ در جزيره كرت مي‌باشد.
استفاده از آب انبارها به منظور ذخيره‌ آب باران در كشور ايران، به دليل محدوديت بارش‌هاي آسماني كه سالانه به طور متوسط 250 ميلي‌متر در سطح كشور برآورد مي‌گردد، از قديم‌الايام معمول بوده است، به طوري كه احداث آب انبار را مي‌توان يكي از مهمترين امكانات ذخيره‌سازي آب در نقاط خشك و از جمله نقاطي در شهرستان مينودشت واقع در استان گلستان دانست. شهرستان مينودشت با جمعيتي بالغ بر 2600000 نفر كه بيش از 200000 نفر آنها در روستاها زندگي مي‌كنند، داراي 1366 آب انبار در سطح منطقه به منظور تامين آب آشاميدني مردم مي‌باشد.
هدف از انجام اين بررسي، عبارت است از: تعيين كيفيت شيميايي و ميكروبي آب جمع‌آوري شده در آب انبارهاي شهرستان مينودشت، بررسي و شناسايي منابع آلودگي در آب ذخيره شده در آب انبارهاي شهرستان مينودشت و ارائه پيشنهادات و راهكارهاي مناسب اجرايي براي استفاده بهينه از سيستم نگهداري و برداشت آب از انبارها.
روش انجام تحقيق
در اين تحقيق، تعداد 114 نمونه آب به صورت تصادفي از آب انبارهاي روستاهاي دهنه و صوفيان از توابع بخش كلاله شهرستان مينودشت، واقع در استان گلستان، در طول مدت 8 ماه كه سه فصل را در بر گيرد، براي آناليزهاي شيميايي شامل:
pH
، هدايت الكتريكي، قلياييت، سختي، كلرور، نيترات، فسفات، آهن، منگنز، سرب، كرم، كادميوم و تعداد 68 نمونه براي تعيين كيفيت باكتريولوژيكي شامل: كليفرم‌ها، اشرشياكلي و استرپتوكوكوس فيكاليس با روش استاندارد جمع‌آوري شد. آزمايشگاه‌هاي مركز بهداشت استان، شركت آب و فاضلاب روستايي استان گلستان، مركز بهداشت مينودشت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكي اصفهان انجام شد. جمع‌آوري اطلاعات از طريق انجام آزمايش‌هاي ميكروبي و شيميايي انجام گرديد.
روش‌ها و دستگاه‌هاي مورد استفاده
سختي، به روش
EDTA
، قلياييت، به روش تتراسيون با اسيدسولفوريك، كلرور، به روش مور، نيترات با استفاده از دستگاه
DR-2000Hatch
تعيين شد. فلزات سنگين به روش جذب اتمي مدل
2380 Perkin-Elmer
،‌ آزمايش‌هاي ميكروبي كاليرفرم‌ها، اشرشياكلي و استرپتوكوكوس فيكاليس به ترتيب به روش تخمير چند لوله‌اي (
...

خرید آنلاین


سایر محصولات

متن کامل مقالات اولین کنفرانس ملی مسکن و توسعه کالبدی روستا– 86 مقاله


اولین کنفرانس ملی مسکن و توسعه کالبدی روستا در تاریخ ۸مهر ۱۳۸۸تا ۹مهر ۱۳۸۸توسط دانشگاه سیستان و بلوچستان در شهر زاهدان برگزار گردید.متن کامل 86 مقاله به صورت PDF در این بسته ارائه شده است. محورهای کنفرانس

ادامه مطلب  
بررسی شیمیایی و میكروبی آب آب‌انبارهای روستایی در استان گلستان 15 صنام فایل : بررسی شیمیایی و میكروبی آب آب‌انبارهای روستایی در استان گلستان 15 ص
فرمت : .doc
تعداد صفحه/اسلاید : 15
حجم : 143 کیلوبایت
بررسی شیمیایی و میكروبی آب آب‌انبارهای روستایی در استان گلستانچكیده:جمع‌آوری و ذ

ادامه مطلب  
دانلود تحقیق اقتصاد روستایی


دانلود تحقیق اقتصاد روستاییدانلود تحقیق اقتصاد روستایی  موضوع علم اقتصاد9رابطه اقتصاد و جغرافیا  12موضوعات علم اقتصاد17اقتصاد تولید کشاورزی 20بنیان اقتصادی22بنیان های اقتصادیاجتماعیجامعه22نظام اقتصادی24انواع نظامهای اقتصادی25سازمان فعال

ادامه مطلب  
پاور پوینت (اسلاید) برنامه‌ریزی روستایی در ایران


 این پاور پوینت دارای 163 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است
فایل پاور پوینت برنامه‌ریزی روستایی در ایران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.


ادامه مطلب  
کتاب اقتصاد روستایی


عنوان: کتاب اقتصاد روستاییقالب بندی: WORDبرای اولین بار در ایران ، کتاب اقتصاد روستایی با فرمت WORD و قابل ویرایش توسط تیم داک 96 آماده شده است. امید است مورد استفاده ی دانشجویان عزیز قرار گیرد.مقدمهاقتصاد روستایی شامل تمام فعالیتهای اقتصاد کشا

ادامه مطلب  
پایان نامه اقتصاد روستایی


این فایل در قالب ورد و قابل ویرایش در 250 صفحه می باشد . فهرست مطالبفصل اول : مبانی اقتصاد روستا    موضوع علم اقتصاد 9   رابطه اقتصاد و جغرافیا ....  ..12موضوعات علم اقتصاد ......17  اقتصاد تولید کشاورزی ....

ادامه مطلب  
اقتصاد روستایی


   فرمت فایل : WORD ( قابل ویرایش ) تعداد صفحات:248فهرست مطالبفصل اول : مبانی اقتصاد روستا    موضوع علم اقتصاد. 9   رابطه اقتصاد و جغرافیا ....  ..12موضوعات علم اقتصاد. ......17  اقتصاد تولید کشاورزی .........

ادامه مطلب  
پایان نامه برآورد سطح و بررسی عوامل موثر بر مرگ ومیر جمعیت روستایی شهرستان ساری در سالهای 86-85


فایل : wordقابل ویرایش و آماده چاپتعداد صفحه :159 به همراه جدول و چارت و نمودار  فصل اول : کلیات تحقیق            &nb

ادامه مطلب  
دانلود پروژه بررسی و سنجش میزان اجرایی شدن طرح هادی روستای داغیان


هر مکان روستایی با توجه به میزان جمعیت و برای پاسخگویی به نیازهای آنان باید عملکردها و کاربری‌های گوناگون را در خود داشته باشد. پاسخگویی به هر یک از نیازهای بنیادی بشری و تحقق این کارکردهای گوناگون، ابعادی کا

ادامه مطلب  
تحقیق توسعه روستایی


دانـلـود تـحقیـق بـا عـنـوان، توسعه روستاییبخشی از متـنِ ایـن تـحقیـق :توسعه روستایی چیست؟ مقدمهانسان پیش از آموختن كشاورزی و كشف فنون و ابزارهای مختلف, برای تامین نیازهای زندگی خود به كوچ و چندجانشینی می‌پرداخت. انسان‌ها برای تامین غذای م

ادامه مطلب  
logo-samandehi