تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

طرح طرقبه 11 صشناسه محصول: 1014185
موجود

طرح طرقبه 11 ص

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 3900تومان

برچسب ها :

طرح طرقبه 11 ص

طرح طرقبه 11 ص

نام فایل : طرح طرقبه 11 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 14

حجم : 53 کیلوبایت


مقدمه طرح طرقبه
شهر طرقبه یکی از مهمترین مراکز گردشگری در منطقه محسوب می شود . روزانه دهها هزار گردشگر به منطقه مراجعه و از موقعیت طبیعی آن برخوردار می شوند . تاکنون برای شهر طرقبه ، طرح های هادی به صورت تیپ و بدون توجه به ویژگی ها و قابلیت های گردشگری آن تهیه می شده این گونه طرح ها نه تنها به توسعه واقعی منجر نمی شود بلکه باعث نابودی باغها از بین رفتن ساختار طبیعی ویژه ، معماری محلی و نظایر آنها خواهد شد . به این ترتیب ضروری است که برای حفظ و ارتقای کیفیت های شهری و محیطی ، کنترل توسعه کالبدی و رشد جمعیتی و تجهیز بنیان های گردشگری طرح ویژه گردشگری برای این منطقه تهیه شود .
1 – مطالعات پایه :
1.1 – روند تحول جمعیتی و اقتصادی
1-1-1 : تحولات جمعیتی طرقبه : بعد خانوارد در سال 1375 ، 1/4 نفر بوده که تقریبا هم تراز با مشهد قرار دارد (6/4) روند تحمولات جمعیتی در فاصله 40 ساله 1375-1335 دارای فراز و نشیبهای بسیاری بوده است که از تحولات زیستی و اشتغال در مشهد و نیز تبدیل عملکردهای باغداری و دام داری منطقه به گردشگری ناشی شده است . در سالهای پس از انقلاب و تحت تاثیر رشد جاذبه های کلان شهر مشهد ، نزدیکی فاصله طرقبه به مشهد و جایگزینی گردشگری به جای باغداری باعث کاهش جمعیت شده است (جدول : تحولات جمعیتی شهر طرقبه در فاصله سالهای 1375-1335)
1-2- وضعیت فعالیت و اشتغال : ملاحظه می شود که اشتغال در بخش خدمات در هر دو جنس بالاترین نسبت را دارد . بااین تفاوت که مردان بیشتردر امور خدمات گردشگری و فروش فعالند در حالی که زنان در بخش خدمات عمومی و اجتماعی بیشتر شاغلند . (جدول وضع شاغلان شهر طرقبه بر حسب گروههای اصلی فعالیت 1375)
گسترش کالبدی شهر مشهد باعث کاهش فاصله بین شهر طرقبه با مشهد شده است . به همین دلیل با وجود گسترش فرصت های شغلی جمعیت طرقبه متناسب با توسعه اقتصادی رشد نیافته است . زیرا بسیاری از شاغلین شهرهای فوق در مشهد ساکن هستند .
با توجه به تحول جمعیتی و وضعیت فعالیت و اشتغال می توان گفت :
1-3 : فضای سبز
طرقبه از دید باز به علت استقرار در دامنه های بینالود و داشتن دره ها و رودخانه های سرسبز و پرآب همواره به عنوان ناحیه خوش آب و هواو ییلاقی مورد علاقه مردم مشهد بوده است به طوری که به این شهر حال و هوای باغ شهر بخشیده است . باغ ها کالبد اصلی فضای سبز را تشکیل می دهند و درختان آن بیشتر از نوع سردسیری از قبیل گیلاس ، سیب و گلابی است .
تجزیه و تحلیلی فضای سبز محدوده شهری طرقبه :
در زمینه برنامه ریزی و طرح های توسعه فضای سبز شهری ، اقلیم ، خاک ، آب از جمله عوامل مهم به شمار می روند .
اقلیم : طرقبه دارای آب و هوای سرد خشک و تابستان های خنک و مطبوع است . دوره خشکی در این شهر گاه به 200 روز می رسد . (گونه های گیاهی به کار رفته باید از نوع مقاوم در برابر خشکی باشند ) دوره یخبندان بین 91 الی 118 روز و دمای حداقل مطلق 2/17 – است بنابراین آستانه تحمل گیاهان به سرما باید بیشتر از این درجه باشد .
منابع آبی : استقرار در مسیر رود دائمی جاغرق
خاک : نقشه ارزیابی منابع و قابلیت اراضی منطقه مشهد نشان می دهد که خاک های شهر طرقبه به طور عمده از نوع مخروط افکنه های آبرفتی است که قابلیت متوسطی برای توسعه درختکاری دارد (نقشه طبقه بندی فضای سبز طرقبه و تجزیه و تحلیل فضای سبز )
با توجه به مسائل مطرح شده می توان گفت شرایط اقلیمی ویژه طرقبه جاذب جمعیت در فصول خاص سال است و باید تدابیر خاص برای رفع نیاز مراجعه کنندگان و ساکنین اندیشیده شود که این تدابیر می تواند در غالب طرح های ویژه برای این محدوده باشد .
1-4 : دیدو منظر :
در شکل گیری یک منظر سلسله مراتبی از عوامل دخالت دارند که مهمترین آنها شرایط اقلیمی است . مناظر اغلب تحت تاثیر پدیده های طبیعی و انسانی نظیر سیل و توفان ، آتش ، چرای دام ، جنگل زدایی و توسعه تغییر می کنند . در محدوده شهر طرقبه چشم اناز عمومی منطقه نمایانگر کنش متقابل فرآیندهای طبیعی و اثرات حاصل از اختلالات انسانی است . هر چند شدت توسعه در این مناطق به حدی نرسیده که منظر طبیعی به کلی دگرگون گردد اما تا حدود زیادی تغییر در چشم اندازهای طبیعی را به دنبال داشته است و منجر به ایجاد سطوح مختلفی از کیفیت بصری در الگوهای مختلف چشم انداز گردیده است .
سیمای ورودی شهر : ورودی شرقی شهر طرقبه به دلیل وجود اختلاف سطح بین خیابان اصلی و خیابان منشعب از آن مشخص و متمایز است . در پیرامون این ورودی فضاهای باز و باغ ها وجود دارند .
سیمای خیابان : خیابان اصلی طرقبه به دلیل وجود درختان کهنسال چنار مانند یک تونل سبز در طول شهر کشیده شده است و موجب جذابیت بصری خیابان شده است .
سیمای میدان : دو میدان در شهر طرقبه وجود دارد . اولین میدان بعد از ورودی شرقی شهر با عملکرد غالب ترافیکی وجود دارد سیمای نامطلوب کاربری ها ، مبلمان شهری ، نامناسب و آگهی های تبلیغاتی از کیفیت بصری میدان کاسته است اما در میدان مرکزی شهر به دلیل وجود فروشگاههای صنایع دستی و محصولات بومی ، جذابیت خاصی وجود دارد . با توجه به توضیحات داده شده پس از این نقاط ، حورها و پهنه های خوش منظر و با ارزش بصری شناسایی می شود (نقاط خوش منظر نقاطی است که از ان ها مناظر زیبایی از جهات مختلف در حوزه ی دید قرار می گیرد )
مجموعا بخش وسیعی از محدوده مورد مطالعه یعنی حدود 60 درصد از نظر بصری دارای کیفیت خوب تا بسیار خوب و 20 درصد کیفیت متوسط و 20 درصد دارای کیفیت بصری بد است .
1-5 – معماری
ناحیه طرقبه تحت تاثیر رشد و توسعه سریع مشهد در چنددهه اخیر به شدت دچار تحول شده است . این تحول را در زمینه های مختلف اجتماعی و کالبدی می توان مشاهده کرد . از نظر کالبدی این تحول اثر مستقیم بر روی ساخت و ساز و الگوی بکار گرفته شده از نظر فرم ، رنگ ، مصالح ، ارتفاع و سایر شاخص های ساختمانی داشته است و باعث به وجود آمدن شکل جدیدی از گونه های معماری غیر متعارف شده است . روند جدید ساخت و ساز ، منطقه را از هویت تاریخی و ارزش های بومی خود دور می کند و شهرهایی به وجود می آورد که هیچ گونه ارتباطی با نقش دیرینه خود به عنوان روستاهای ییلاقی ندارند . این جریان موجب می شود که در فاصله زمانی کوتاه دیگر تفاوتی میان این منطقه و شهر مشهد وجود نداشته باشد و ازنظر کالبدی کاملا مشابه باشد .
شکل عمومی بافت : بافت شهر طرقبه در امتداد یک محور مرکزی که نقش گذر اصلی شهر را ایفا می کند شکل گرفته است . این بافت از جنوب به دره رودخانه جاغرق و از شمال به جاده جدید طرقبه متصل شده است . وجود مسیلی سبز در شمال محور اصلی به فاصله کوتاه از ان ، بافت شهر را به دو قسمت عمده تقسیم کرده است . غالب بناهای ساخته شده در شهر طرقبه با واحدهای مسکونی آجری با نماسازی ناتمام است .
...

خرید آنلاین


سایر محصولات

طرح طرقبه 11 صنام فایل : طرح طرقبه 11 ص
فرمت : .doc
تعداد صفحه/اسلاید : 14
حجم : 53 کیلوبایت
مقدمه طرح طرقبه شهر طرقبه یکی از مهمترین مراکز گردشگری در منطقه محسوب می شود . روزانه دهها هزار گردشگر به منطقه مراجعه و از موقعیت طبیعی آن برخوردار می شوند . تاکنون برای شهر طرقبه ، طرح های هادی به صور

ادامه مطلب  
دانلود تحقیق روستای مایان از توابع طرقبه


روستای مایان از توابع دهستان طرقبه و بخش طرقبه در 59 درجه و24 دقیقه طول جغرافیایی و36 درجه و15 دقیقه عرض جغرافیایی و در ارتفاع 1350 متری از سطح دریا قرار دارد. این روستا طبق آخرین تقسیمات کشوری در دهستان طرقبه از بخش طرقبه شهرستان مشهد قر

ادامه مطلب  
طرقبه


فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات38فهرست مطالب:- مقدمه 2- موقعیت جغرافیایی دهستان طرقبه 3- نظریه مکان مرکزی 4- فرضیات و اصول نظریه کریستالر.........................................9- فاصله روستاها از یکدیگر 13- مرکزیت ثقل جمعیتی 15- مرکزیت هندسی 16- مرکزیت میانه 19

ادامه مطلب  
مطالعه، بررسی و تحلیل شهر طرقبه


مطالعه، بررسی و تحلیل شهر طرقبه در قالب pdf (قبل کپی به word) و در 180 صفحهفایل مطالعه، بررسی و تحلیل شهر طرقبه در  قالب pdf (قبل کپی به word) و در 180 صفحه می باشد و به بررسی و تحلیل شهر طرقبه می پردازد. این فایل یک مجموعه کامل و

ادامه مطلب  
دانلود تحقیق شناخت دقیق و ساختاری بافت و ریز فضاهای روستای كنگ یكی


ایران را تمدنی است ریشه دار، در اعماق اعصار و قرون پیش از تاریخ كه تاكنون برجای مانده است. اما آنچه را كه امروز ایران مینامیم، سرزمینی است پهناور و متنوع از اقوام و فرهنگ و طبیعت و در برگیرنده بیش از 125000 نقط

ادامه مطلب  
تحقیق درباره مقدمه طرح طرقبه


این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 11 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه  شه

ادامه مطلب  
مقاله درمورد مشهد


مشخصات فایلعنوان : مشهدقالب بندی: wordتعداد صفحات: 29  محتویاتموقعیت جغرافیایی تقسیمات سیاسی و اداری توپوگرافی خدمات موجود در جاغرق موقعیت جغرافیایی توپوگرافی جاغرق آب و هوای جاغرق بادهای شمالی و شمال شرقی طبقه بندی اقلیمی نتیجه گیری منابع آب روستا وی

ادامه مطلب  
پروژه مطالعاتی روستای ازغد در دهستان طرقبه از توابع شهرستان مشهد


روستای ازغد در 25 کیلومتری جنوب غرب شهر مشهد واقع شده است. بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی روستای ازغد در شهرستان مشهد، بخش طرقبه و دهستان طرقبه قرار دارد.این مطالعات به صورت فایل ورد و قابل ویرایش هست که به صورت طبقه

ادامه مطلب  
دانلود طرح توسعه و عمران(طرح جامع) شهر طرقبه شامل 195 صفحه با تخفیف ویژه اورمیاباکس


       عنوان : دانلود طرح توسعه و عمران(طرح جامع) شهر طرقبه با تخفیف ویژه اورمیاباکستعداد صفحات : 195 صفحهتوجه : با تخفیف ویژه اورمیاباکسپس از انجام مراحل خرید

ادامه مطلب  
لایه جی آی اس طرقبه - شاندیز


این لایه در بر گیرنده شهرستان، شهر، دهستان، روستا و بخش طرقبه - شاندیز می باشد که به صورت سیو ArcGis 9.3 در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و در کلیه ورژن های GIS اجرا کنید.

ادامه مطلب  
logo-samandehi