تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

گزارش دادگاه 3شناسه محصول: 1015948
موجود

گزارش دادگاه 3

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گزارش دادگاه 3

نام فایل : گزارش دادگاه 3

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 144

حجم : 388 کیلوبایت


بسمه تعالي
موضوع : كارشناسي پرونده شماره 83/3-22/ح دادگاه حقوقي بندر عباس واقع در بيمه آسيا
الف – خلاصه پرونده :
شركت سهامي بيمه ايران در تاريخ 3/11/80 يك فقره بيمه نامه باربري به شماره 1380/16115/9999/19953/284/4 تحت شرايط
A
انستيتو بيمه گران لندن جهت حمل 3500 ست انجين موتور سيكلت به مبلغ -/000/384/278/4 ريال متعلق به شركت تعاوني توليدي سارا موتور از مبدا چين به مقصد قزوين از طريق بندرعباس صادر مي نمايد .
بر طبق مدارك موجود در پرونده امر مورد بيمه در تاريخ 23/12/80 به وسيله تريلركش شماره 28147 از بندرعباس به مقصد قزوين حمل گرديده است . در تاريخ 26/12/80 به علت بي احتياطي راننده و انحراف تريلركش از جاده ، كانتينر حامل مورد بيمه از تريلر سقوط مي نمايد .
متعاقب اعلام خسارت مورخ 18/1/81 بيمه گذار ( بيش از 20 روز از تاريخ حادثه ) كارشناس شركت سهامي بيمه ايران در تاريخ هاي 19 و 22/1/81 از مورد بيمه در محل كارخانه بيمه گذار ( جاده قزوين به بوئين زهرا ) بازديد مي نمايد و طبق توافق كارشناس بيمه ايران با بيمه گذار خسارت وارد به 700 دستگاه انجين موتورسيكلت به ميزان 15 % تعيين مي شود .
بر اساس گزارش كارشناسي اخير الذكر ، شركت سهامي بيمه ايران خسارت فوق را به مبلغ 520/351/128 ريال در وجه بيمه گذار پرداخت و سپس به موجب ماده (30) قانون بيمه ايران و اصل قائم مقامي مبلغ پرداختي فوق را از متصدي حمل ( شركت تعاوني رانندگان ترابري تهران ) مطالبه مي نمايد .
با توجه به اينكه شركت تعاوني رانندگان ترابري تهران مسئوليت خود در قبال صاحبان كالا را نزد شركت سهامي بيمه آسيا بيمه نموده بود، موضوع توسط متصدي حمل به بيمه آسيا منعكس مي شود . متعاقبا مكاتباتي بين شركت سهامي بيمه ايران و شركت سهامي بيمه اسيا درباره خسارت انجام مي شود و به دليل عدم پذيرش كل مبلغ خسارت توسط بيمه اسيا موضوع توسط شركت سهامي بيمه ايران جهت اخذ خسارت از متصدي حمل به آن دادگاه محترم ارجاع مي شود .
در نظريه مورخ 1/2/84 هيات سه نفره كارشناسان منتخب دادگاه ( آقايان شيرويي ، آتش برقي و غازياني ) اعلام شده ، طبق استعلام از شركت هاي توليد موتور سيكلت هزينه آزمايش و تعويض روغن هر دستگاه انجين موتور سيكلت معادل 000/35 ريال است . بنابراين با توجه به خسارت ديدن 700 دستگاه انجين موتور سيكلت ، خسارت وارده معادل 000/8500/24 ريال مي گردد .
به دنبال اعتراض خواهان ( شركت سهامي بيمه ايران ) به نظر هيات سه نفره كارشناسان دادگاه محترم امضاء كنندگان زير را به عنوان اعضاي هيات پنج نفره كارشناسان جهت انجام كارشناسي تعيين مي نمايد .
ب- نظر كارشناسي :
با عنايت به اينكه بر طبق مدارك موجود محموله مورد بحث در مبدا حمل بطور صحيح و سالم به متصعدي حمل ( خوانده ) تحويل شده و به علت بي احتياطي راننده در مسير حمل كانتينر حامل محموله از تريلر سقوط كرده و به محموله خسارت وارد شده است ، لذا طبق مواد 386 و 388 قانون تجارت متصدي حمل ( خوانده ) مسئول جبران خسارت است .
نظر به اينكه ميزان خسارت انجين هاي مورد بيمه به تائيد متصدي حمل نرسيده به هيچگونه تامين دليل نيز انجام نشده است و شركت سهامي بيمه ايران (خواهان ) فقط بر اساس گزارش كارشناس داخلي خود خسارت را به ميزان 15 % براورد و تسويه نموده است ( مداركي درباره چگونگي تعيين خسارت به ميزان 15 % توسط خواهان ارايه نشده است ).
در زمان بررسي خسارت توسط هيات سه نفره كارشناسان دادگاه محموله خسارت ديده موجود نبوده لذا هيات سه نفره كارشناسان دادگاه با توجه به مطالعه پرونده تجارت خود و استعلام از شركت هاي توليد موتور سيكلت هزينه آزمايش و تعويض روغن هر دستگاه انجين موتور سيكلت را معادل 000/35 ريال ( سي و پنج هزار ريال ) تعيين نموده اند كه به نظر اينجانبان مقرون به صحت است .
با عنايت به مراتب فوق الذكر محاسبه خسارت 700 دستگاه انجين موتور سيكلت به شرح زير مي باشد ( تعداد انجين هاي خسارت ديده بر اساس محاسبه بيمه ايران نيز 700 دستگاه مي باشد ):
ريال 000/500/24 = 000/35 * 700
بنابراين به نظر كارشناسي خوانده ( شركت تعاوني رانندگان ترابري تهران ) مي بايستي مبلغ بيست و چهار ميليون و پانصد هزار ريال در وجه خواهان ( شركت سهامي بيمه ايران ) پرداخت نمايد .
بسمه تعالي
موضوع پرونده : 745/312
الف – چگونگي گردش پرونده :
بر اساس اسناد و مدارك موجود بين طرفين دعوي شركت حمل و نقل حسيني به آدرس تهران – سه راه امين عضو شركت سهامي بيمه ايران : آدرس تهران اول جاده آبعلي به اطلاع مي رساند كه شركت حمل و نقل حسيني طي قرار داد شماره 5/4207/312/16/77 محمولات خود را از قبيل كالاهاي خرده بار و عمده بار نزد بيمه ايران . به مسئوليت متصديان حمل و نقل تحت پوشش قرار داده است و به مسبب اين قرار داد شركت حمل و نقل حسيني متعهد بود
هر گاه كالاي را جهت حمل به هر نقطه از كشور تحويل مي گيرد مي بايست نسبت واقعي محموله را به اطلاع شركت برساند تا حق بيمه متعلقه محاسبه گردد از پرداخت حق بيمه در صورت بروز حادثه شركت بيمه خسارات را پرداخت نمايد .
در تاريخ 11/12/1380 شركت حمل و نقل حسيني طي نامه شماره 833/80 بيمه ايران اطلاع داده محموله خرده بار كه با شماره بار نامه 449652 مورخ 9/12/80 به رانندگي اقاي محمد حسين فقيه در محدوده شهرستان كاشان مورد سرقت قرار گرفته است كه سرقت محموله فوق خرده بار طي نامه شماره 1163/29/10/1/17/1460 مورخ 5/5/81 فرماندهي انتظامي شهرستان كاشان مديريت آگاهي مورد تاييد قرار گرفته و به اطلاع بيمه ايران رسانيد كه محموله تا كنون پيدا نشده و تحت اقدام قرار داد توضيح اينكه شركت حمل و نقل حسيني ( خواهان ) با توجه به قرار داد بيمه مسئوليت حمل و نقل در بيمه ايران خواستار رسيدگي و پرداخت خسارت فوق به ارزش 000/000/200 ريال گرديد . كه با توجه به اسناد و مدارك موجود و شركت حمل و نقل حق بيمه را كه طبق قرار داد 2 % كرايه حمل مي باشد به حساب شركت بيمه ايران واريز كرده است .
...

گزارش دادگاه 4شناسه محصول: 1015947
موجود

گزارش دادگاه 4

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گزارش دادگاه 4

نام فایل : گزارش دادگاه 4

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 39

حجم : 150 کیلوبایت


کلاسه پرونده: 85/39/617
دادگاه تجدید نظر استان شعبه 39
تجدید نظرخواه: افشین
تجدید نظرخوانده: ولی رضا
موضوع تجدید نظرخواهی: صدور چک بلامحل
و ملاحظه رسید عادی مورخه 27/6/76 که تصویر آن پیوست پرونده می باشد و تایید آن از ناحیه طرفین و برابر اظهار آنان مورخه 28/8/76 صادر شده است لذا تاریخ واقعی صدور چک مذکور مقدم بر تاریخ مندرج در متن چک می باشد و عده دار تلقی و فاقد وصف جزایی می باشد. لذا با قبول واخواهی و به استناد ماده 13 قانون اصلاح صدور چک مصوب 1382 ضمن نقض و فسخ دادنامه غیابی قرار منع تعقیب صادر و اعلام می گردد و راجع به دادخواست تقدیمی آقای ولی رضا به طرفیت افشین به خواسته مطالبه مبلغ .... بابت خواسته ضرر و زیان وارده نظر به دادخواست خواهان و مستندات وی و ملاحظه چک مذکور و گواهی عدم پرداخت آن و با التفات به این که وجود چک در ید خواهان دلالت بر اشتغال و نه خوانده می نماید و دلایل کافی از ناحیه خوانده مبنی بر عدم اشتغال ارأیه نگردیده لذا دادگاه خواسته خواهان را ثابت تلقی و مستنداً به مواد 198-519 ق. آ. د. م حکم به محکومیت خوانده به پرداخت ... بابت اصل خواسته و مبلغ ... بابت خسارات دادرسی در حق خواهان صادر و اعلام می گردد راس صادره حضوری و ظرف بیست روز بعد از ابلاغ قابل تجدید نظر در محاکم تجدید نظر استان تهران است.
در برگه ای که ولی رضا و وکیل او امضا کرده اند نوشته اند که چک بابت ضمانت اشکان در پرونده کلاسه از افشین دریافت گردیده تا ایشان را در روز شنبه به دایره 15 اداره آگاهی معرفی نمایند و چک را مسترد و یا در صورت تضمین چک فوق التوصیف باید که درست مورد قبول شاکی قرار گیرد شاکی نسبت به وصول چک و سپس رضایت در پرونده اقدام نمایند. پرونده طبیعی خود را تا صدور حکم طی نماید.
لایحه ای افشین تقدیم کردهاست که با توجه به این که در این پرونده متهمان اشکان و افشین برائت گرفته اند درخواست برگه برائت را دارم که در بایگانی راکد نگه داشته شده خواهشمندم برگه را به من دهید تا جهت رفع ابهام به دادگاه ارأیه و یا تاییدی که مورد مذکور را از بابت تبرئه نشان گر باشد ارأیه فرمایند. لایحه اعتراضیه افشین ضمیمه است. در خصوص اعتراض و تجدید نظر خواهی افشین که به موجب آن نامبرده به پرداخت مبلغ 46000000 ریال موضوع یک فقره چک بلامحل به انضمام هزینه دادرسی در حق تجدید نظر خوانده آقای ولی رضا محکوم گردیده توجها به مندرجات پرونده نظریه این که در سطر ششم رسید ابرازی از ناحیه تجدید نظر خواه صراحتاً قید گردیده شاکی نسبت به وصول وجه چک و سپس اعلام رضایت اقدام نماید استحقاق تجدید نظر خوانده به دریافت مبلغ مندرج در چک مختلف فیه برأی دادگاه محرز بوده علی هذا ضمن رد تجدید نظر خواهی مستنداً به ماده 358 ق. آ. د. م دادنامه تجدیدنظر خواسته را عیناً تایید می نماید این رأی قطعی است.
نظریه کارآموز: بنابر قانون صدور چک سابق صدور چک وعده دار وصف مجرمانه داشت و برأی آن مجازات در نظر گرفته شده بود لیکن با تصویب قانون اصلاح قانون صدور چک مصوب 1382 از صدور چنین چک هایی جرم زدایی شد و فقط صدور و چک بلامحل که حال باشد جرم تلقی شد ولیکن این امر انع از این نمی شود که بتوان خسارات ناشی از تأخیر تادیه و هزینه دادرسی و همچنین اصل مبلغ چک را مطالبه نمود ماده 198 قانون آئین دادرسی مدنی در این مورد اشعار می دارد «در صورتی که حق یا دینی بر عهده کسی ثابت شد، اصل بر بقای آن است مگر این که خلاق آن ثابت شود»
مطابق ماده 519 همین قانون خسارت دادرسی شامل هزینه دادرسی، حق الوکاله وکیل و هزینه های دیگری که به طور مستقیم مربوط به دادرسی و برأی اثبات دعوی یا دفاع لازم بوده از قبیل حق الزحمه کارشناسی و هزینه تحقیقات محلی.
دادگاه تجدید نظر برأی تایید رأی به قانون آیین دادرسی کیفری استناد ننموده و مستند وی ماده 358 قانون آیین دادرسی مدنی استناد نموده است به نظر می رسد علت این باشد که پرونده فاقد وصف کیفری است زیرا که نسبت به اتهام منتسب به مشتکی عنه قرار منع تعقیب صادر شده است به این معنی که دادگاه فعل منتسب به متشکی عنه را جرم می داند.
کلاسه پرونده: 85/39/738
دادگاه تجدید نظر استان، شعبه 39
تجدید نظرخواه: حمید رضا تحت وکالت عباس علیزاده
تجدید نظرخوانده: فاطمه
موضوع تجدید نظرخواهی: فروش مال به قصد فرار از ادای دین و عدم انجام تعهدات
گردش کار:
عباس علیزاده وکیل تجدید نظر خواه است لایحه داده است با عنایت به این که وقت رسیدگی به پرونده فوق الذکر ساعت 10 صبح مورخه 16/7/85 تعیین گردیده واحدی از موکلین بنده به نام حمیدرضا تحت بازداشت و در زندان اوین به سر می برد لذا استدعا می گردد دستور فرمایید مشارالیه جهت حضور در جلسه رسیدگی از زندان اوین در وقت مقرر احضار گردد. رئیس شعبه دستور داده است زندانی تحت الحفظ به دادگاه اعزام شود. دستور برأی ریاست زندان اوین است مبلغ 000/000/100 ریال وجه الکفاله صادر شده است و فعلا بلاتکلیف است. تجدید نظر خواه فاقد سابقه کیفری است رأی دادگاه بدوی ضمیمه است: در خصوص دعوی فاطمه به طرفیت حمید رضا به خواسته مطالبه نفقه معوقه با این توضیح که خواهان بیان داشته خوانده همسر شرعی و قانونی بنده می باشد که مدت نه ماه می شود که مرا از منزل بیرون کرده و علی رغم این که اینجانبه حاضر به تمکین بودم در منزل پدرم هستم و هیچ گونه نفقه و خرجی پرداخت نمی نماید که خوانده با ارسال لایحه ای و ضمیمه نمودن یک دادنامه کیفری بیان داشته که وی شکایت کیفری ترک اتفاق نموده و به لحاظ این که حاضر به تمکین بوده قرار منع تعقیب صادر شده و خواهان در جواب بیان داشته من بعد از آن به منزل ایشان رفتم ولی باز مرا بیرون کردند که خوانده دلیل و مدرک دیگر که دال بر عدم تمکین خواهان باشد ارأیه نداشته که موضوع به کارشناس ارجاع و پس از اعلام نظر مکتوب و ابلاغ به طرفین مصون از اعتراض بوده فلذا دادگاه با وصف ذکر شده خواسته خواهان را موجه تشخیص و مستندا به مواد 1106 و 1107 قانون مدنی خوانده را محکوم به پرداخت ماهیانه از 27/12/83 لغایت صدور حکم به مبلغ یک میلیون ریال به عنوان نفقه در حق خواهان صادر و اعلام ماهیانه که رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل اعتراض و تجدید نظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان تهران می باشد.
مجدداً در سال 85 دادنامه ای از همان شعبه دادگاه خانواده صادر شده است که خواهان در آن حمیدرضا است که در زندان به سر می برد: در خصوص دادخواست آقای حمیدرضا به طرفیت فاطمه به خواسته کاهش اقساط مهریه موضوع دادنامه شماره 1272-11/7/84 بدین شرح که خواهان اظهار داشتند به علت عدم پرداخت اقساط مهریه برابر دانامه مذکور مدت ده ماه است که در زندان به سر می برم و قادر به پرداخت اقساط نیستم راننده تاکسی هستم و وضعیت شغلی و اقتصادی اینجانب تغییری نکرده است خوانده متعاقباً در پاسخ دفاعی اظهار داشتند خواهان دارأی یک منزل بوده که در تاریخ 27/12/83 آن را به پدرش منتقل نموده که به علت آن محکومیت کیفری نیز دارند. با کاهش اقساط موافق نیستم خواهان توضیح دادند به دلیل مشکلات مالی خانه را به پدرم منتقل کردم نتیجتاً دادگاه نظر به مراتب فوق و رویت دادنامه فوق الاشعار که ضم پرونده نیز می باشد و دلالت دارد که دادگاه با لحاظ جمیع شرأیط خواهان و این که خوانده نتوانسته است مالی از وی معرفی نماید محکوم به را تقسیط نموده است در حالی که در ما نحن فیه خوانده با استناد به دادنامه های شماره ... شعبه 1021 دادگاه عمومی جزایی و ... شعبه 37 دادگاه تجدید نظر استان تهران که دلالت بر محکومیت خواهان به اتهام فروش مال به قصد فرار از دین داشته و در حکم موصوف مندرج است استیفاء دین از اموال انتقال گردیده میسور است بنابرأین به نظر می رسد با ایجاد وضعیت جدید موضوع تشدید اعسار خواهان و عدم توانایی وی در پرداخت اقساط منتفی است و دادگاه مستنداً به ماده 197 قانون آیین دادرسی مدنی و ماده 1257 قانون مدنی حکم به بطلان دعوی خواهان صادر می نماید رأی دادگاه حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر می باشد. رأی شعبه 1019 که شاکی فاطمه است ضمیمه است، در خصوص شکایت خانم فاطمه علیه حمیدرضا دایر بر ترک نفقه با توجه به محتویات پرونده و اقدامات انجام شده واظهارات طرفین نظر به این که شاکیه حاضر به ادامه زندگی مشترک نمی باشد دادگاه به لحاظ عدم کفایت ادله به استناد ماده 177 قانون آیین دادرسی کیفری حکم برائت صادر و اعلام می نماید رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر در محاکم تجدید نظر استان تهران می باشد. دادنامه ای از شعبه 250 دادگاه عمومی خانواده ضمیمه است خواسته تمکین است در خصوص دعوی حمید رضا به طرفیت فاطمه به خواسته الزام به تمکین نظر به این که خواهان بیان داشته خوانده همسر شرعی و دایمی بنده می باشد. رونوشتی از عقدنامه را نیز ضمیمه کرده و رابطه زوجیت آنها نیز محرز می باشد که طرفین در جلسه دادگاه حاضر و خواهان اذعان داشته که زوجه منزل را ترک نموده و چندین بار دنبال ایشان رفته ولی حاضر به بازگشت و تمکین نمی باشد که زوجه نیز در دفاع بیان داشته که من امنیت جانی ندارم و خواهان دست بزن دارند مدرکی ندارم ولی شهود دارم که قرار استماع شهادت صادر که در جلسه دادگاه شهود را حاضر ننموده فلذا دفاع موثری نیز ننموده که دادگاه خواسته خواهان را موجه تشخیص و مستنداً به مواد 1102 الی 1108 و 1114 قانون مدنی حکم به الزام خوانده به تمکین از زوج صادر و اعلام می گردد که در صورت عدم تمکین از سوی زوجه وی ناشزه محسوب و مستحق نفقه نخواهد بود که رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل اعتراض و تجدید نظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان تهران می باشد. لایحه وکیل تجدید نظر خواه ضمیمه است که اظهار داشته است آپارتمان منتقل شده توسط حمید رضا از محل وجوه دریافتی به صورت قرض الحسنه از پدرش خریداری گردیده پس از گذشت مدتی به علت اعتراض سایر برادران و اعضای خانواده حمیدرضا جهت آرامش دادن به وضعیت مذکور تصمیم به انتقال آپارتمان گرفته، جهت انتقال رسمی ملک انجام تشریفات مربوطه از جمله اخذ پایان کار شهرداری – استعلام از دارأیی - پرداخت عوارض نوسازی و ... ضروری بوده که تهیه این مدارک حدوداً یک ماه به طول می انجامد. با عنایت به این که ملک مزبور در نهم فروردین 84 منتقل شده و کلیه ادارات دولتی از مورخه 29 اسفند تا 4 فروردین تعطیل می باشند و حسب مدارک موجود انجام اقدامات مقدماتی برأی انتقال ملک از ابتدای اسفند 83 آغاز شده و حسب اظهارات موکل بنده زوجه از این موضوع کاملا مطلع بوده و پس از انتقال ملک خانم فاطمه مبادرت به تقدیم دادخواست مطالبه مهریه و نفقه معوقه به دادگاه خانواده می نماید حمیدرضا در هنگام انتقال ملک هیچ محکومیت مالی قطعی نداشته است.
بر اساس دادنامه دادگاه خانواده خانم فاطمه در اظهارات خود در دادگاه اعلام داشته است حمیدرضا ملک را به پدرش در 27/12/83 منتقل کرده است در صورتی که انتقال آپارتمان در تاریخ 9/1/84 بوده است. تاریخ تقدیم دادخواست پس از انتقال ملک می باشد. در مورخه 27/12/83 خانم فاطمه شکایت کیفری ترک اتفاق نموده است که حمیدرضا تبرئه شده است در مورخه 30/1/84 (نه روز پس از انتقال ملک) خانم فاطمه مبادرت به تقدیم دادخواست مطالبه مهریه می نماید. در مورخه 1/4/84 (دو ماه و 21 روز پس از انتقال ملک) خانم فاطمه مبادرت به تقدیم دادخواست مطالبه نفقه معوقه می نماید که حکم قطعی هنوز صادر نشده است و در دادگاه تجدید نظر می باشد. بر اساس مواد 523 و 524 قانون آیین دادرسی مدنی: مسکن مورد نیاز محکوم علیه و افراد تحت تکفل وی که موضوع این پرونده انتقال آپارتمانی به مساحت 54 متر مربع در جنوب تهران است قطعاً جزو مستثنیات دین محسوب گردیده و به هیچ عنوان قابل توصیف نبوده حتی در صورت عدم انتقال ملک، خانم فاطمه نمی توانست طلب خود را از محل این ملک استیفا نمایند. جلسه تجدید نظر تشکیل شده است اصحاب دعوی و وکیل تجدید نظرخواه در جلسه دادرسی حضور دارند. مدیر دفتر شعبه از دادگاه بدوی خواسته است تا پرونده را به دادگاه تجدید نظر ارسال نماید. رأی دادگاه صادر شده است.
در خصوص تجدید نظرخواهی از دادنامه شماره ... که به موجب آن موکل به اتمام فروش مال به قصد فرار از دین به حبس محکوم گردیده اند با امعان نظر در مندرجات پرونده و کیفیات منعکس در آن اعتراضات وکیل تجدید نظرخواه تکرار مدافعات گذشته است که خدشه ای به نظر و استنباط دادگاه وارد نساخته و موثر در مقام نیز نمی باشد و از حیث اصول و قواعد دادرسی و تطبیق مورد اتمام با قانون و ثبوت جرم ایرادی بر دادنامه صادره وارد نبوده لذا ضمن رد اعتراض النهایه از توجه به وضعیت خاص آنان مستحق ارفاق و تخفیف در مجازات تشخیص و با اجازه حاصل از تبصره 2 ماده 22 قانون تشکیل محاکم عمومی و انقال و به تجویز ماده 22 قانون مجازات اسلامی دادگاه مجازات حبس آقای حمیدرضا را به 91 روز و آقای احمد (پدر حمید رضا) را به 2 میلیون ریال جزای نقدی تبدیل و تخفیف نموده و به کیفیت مذکور دادنامه تجدید نظر خواسته را تایید می نماید. رأی صادر قطعی است. گواهی از سوی مدیر دفتر شعبه صادر شده است که دادنامه به وکیل تجدید نظر خواه در تاریخ .... ابلاغ و قطعی شده است این گواهی صرفا جهت تقدیم به دفتر شعبه تشخیص دیوان عالی کشور صادر و با ابطال تمبر قانونی رسمیت دارد.
نظریه کارآموز: بنابر بند الف ماده 257 قانون آیین دادرسی کیفری اگر رأی مطابق قانون و دلایل موجود در پرونده باشد ضمن تایید آن، پرونده به دادگاه صادر کننده رأی اعاده می شود. در این پرونده نیز ادله و مدارکی که بتواند به اساس رأی دادگاه بدوی لطمه وارد کند ابراز نشده است بنابرأین دادگاه رأی صادره را تایید نموده است صرفا مجازات دو مرتکب جرم را تخفیف داده به کمتر از حداقل رسانده است. در این مورد رأی صادره از دادگاه تجدید نظر قطعی است لیکن بنابر فراز دوم تبصره 2 ماده 18 قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب می توان ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ رأی به شعبه یا شعبی از دیوان عالی کشور که «شعبه تشخیص» نامیده می شود درخواست تجدید نظر نمود تصمیمی که شعبه تشخیص در این مورد اتخاذی کند قطعی و غیر قابل اعتراض است لیکن در صورتی که رییس قوه قضاییه هر زمانی و به هر طریقی رأی صادره را خلاف بین شرع تشخیص دهد. جهت درخواست تجدید نظر از شعبه تشخیص خلاف بین قانون یا شرع می باشد و منظور از خلاف بین این است که رأی بر خلاف نص صریح قانون و یا در موارد سکوت قانون مخالف مسلمات فقه باشد.
کلاسه پرونده: 85/39/180
دادگاه تجدید نظر استان، شعبه 39
شاکی:
...

گزارش دادگاهشناسه محصول: 1015946
موجود

گزارش دادگاه

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گزارش دادگاه

نام فایل : گزارش دادگاه

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 121

حجم : 440 کیلوبایت


مجموعة گزارشات تنظيمي در
دادگاه حقوقي
شعبة 6 دادگاه عمومي حقوقي كرج
تعداد گزارشات تنظيمي: 28 گزارش
خواهان: علي محمد هاشمي
خوانده : نوراله هاشمي
موضوع دادرسي: تقسيم تركه
كلاسه پرونده :84/6/365
تاريخ رسيدگي : 12/4/84
دادگاه رسيدگي كننده: شعبه 6 دادگاه عمومي حقوقي كرج

“شرح دادخواست»
رياست محترم دادگاه عمومي كرج:
اينجانب خواهان دعوي فوق پدرم آقاي علي‌اكبر هاشمي در تاريخ 15/12/83 فوت نموده كه از ايشان يك باب ساختمان كلنگي به پلاك ثبتي 8734 از 3 اصلي واقع در عظيمية كرج به جامانده كه بنده يك برادر بنام نورالله هاشمي و يك مادر بنام ليلا ميرچلي دارا مي‌باشم و اينجانب تقاضاي تقسيم تركه فوق را دارم زيرا خانة مذبور در تصرف برادرم مي‌باشد و ايشان راضي به فروش ملك مذبور نبوده و اجازه تقسيم آنرا نيز نمي‌دهد لذا از شما مقام محترم تقاضاي صدور دستور مبني بر تقسيم ملك مذبور ورسيدگي به دادخواست تقديمي را خواستار مي‌باشم.
با احترام علي محمد هاشمي
«گردشكار»
دادخواست خواهان پس از ارجاع به شعبة 6 دادگاه حقوقي كرج در تاريخ 12/4/84 طرفين از طريق دفتر دادگاه دعوت گرديده و ساعت 30/9 صبح جلسه با رياست آقاي صيادي و حضور خواهان و خوانده تشكيل شد و صورت جلسه‌اي مبني براينكه خواهان وخوانده هر دو حضور دارند و جلسه تشكيل مي‌باشد تنظيم گرديد و در آن صورت جلسه ذكر گرديد كه خواهان طي لايه‌اي در خواست خود را مازاد بر دادخواست اعلام نمود.
“رأي دادگاه»
يك باب ساختمان كلنگي دو طبقه حين‌الفوت مرحوم علي‌اكبر هاشمي غير از خواهان ، خوانده خانم ليلا ميرچلي به عنوان همسر امضاء گرديده و به طرفيت نامبرده اقامه دعوي نگرديده در دعوي امور حبسي كلية وراث بايد دخالت داد شوند لهذا مستنداً به مواد 301 قانون امور حبسي و مادة 2 قانون آئين دادرسي مدني دعوي مطروحه قابليت استماع نداشته وقرار عدم استماع آن صادر مي‌گردد. قرار مذبور ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل رسيدگي در دادگاه تجديد نظر استان مي‌باشد.
« “نظرية كارآموز» وكالت»
مادة 2 قانون آئين دادرسي مدني مي‌گويد هيچ دادگاهي نمي‌تواند به دعوايي رسيدگي كند مگر اينكه شخص يا اشخاص ذي نفع رسيدگي به دعوي را برابر قانون درخواست نمايند. قرار فوق هيچ‌گونه مطابقتي با مادة 2 قانون آئين دادرسي مدني ندارد زيرا شخص ذي نفع برابر قانون دعوي را از دادگاه درخواست نموده فقط به مادة 301 قانون امور حبسي رعايت نگرديده كه قاضي محترم مي‌توانست فقط با استناد به مادة ما‌رالذكر قرار را اصرارنمايد.
خواهان: مجيد امير باقري
خوانده: محمدعلي درياباري و بانك سپه
موضوع دادرسي: مسدود نمودن چك
كلاسه پرونده :84/6/369
...

گزارش عملي آب و خاكشناسه محصول: 1015945
موجود

گزارش عملي آب و خاك

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گزارش عملي آب و خاك

نام فایل : گزارش عملي آب و خاك

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 5

حجم : 38 کیلوبایت


آموزشكده فني دكتر حسابي
موضوع:
گزارش عملي آب و خاك
استاد مربوطه:
جناب آقاي مظاهري
تهيه و تنظيم:
مصطفي روشني تشكن
رشته:
مكانيزاسيون
بهار 87
فهرست مطالب
عنوان
صفحه
تعيين درصد رطوبت خاك
بخصوص ظاهري
روش صحرايي
تعيين وزن مخصوص حقيقي خاك
اندازه گيري بافت خاك با استفاده از هيدرومتربايكاس
روش عصاره گيري
روشهاي اندازه گيري
PH
خاك
روشهاي اندازه گيري دبي آب
گزارش جلسه اول
- آزمايش(1) تعيين درصد رطوبت خاك
...

گزارش كارآموزي 5شناسه محصول: 1015944
موجود

گزارش كارآموزي 5

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گزارش كارآموزي 5

نام فایل : گزارش كارآموزي 5

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 140

حجم : 479 کیلوبایت


کلاسه پرونده : 83/ ج/ 2009
دادسراي ناحيه 6 (خارک)، شعبه 7
شاکي: مهدي
مشتکي عنه : يوسف
موضوع شکايت : قتل غير عمد
گردش کار
برگ بازجويي از متهم ضميمه پرونده است: ساعت 25/11 از مسير غرب به شرق زير پل سيدخندان در حرکت بودم ناگهان عابر پياده جلوي خودرومن ظاهر پس از ترمز کردن خودرو نامبرده به زمين افتاد سرعت خودرو بسيار کم بود بعد از تصادف خودم شخص مصدوم را به بيمارستان بني هاشم رساندم.
يکي از مأمورين جهت بازجويي از مصدوم به بيمارستان اعزام شدند برابر گزارش وي مصدوم که سرباز ناجا بوده قادر به بازجويي نبوده فقط دفترچه مرخصي سرباز وظيفه را به همراه داشته نام وي مهدي است از دايره تصادفات راهنمايي و رانندگي درخواست شد تا احدي از افسران کاردان فني علت تامه تصادف و مقصر حادثه را تعيين نمايند و چون مصدوم قادر به بازجوئي نبوده خلاصه پرونده باليني مصدوم نيز از بيمارستان قمر بني هاشم درخواست تا به پزشکي قانوني ارسال گردد. مجدداً مأموري به بيمارستان اعزام شده تا اگر مصدوم قادر به تکلم است از او تحقيق شود و متهم با ضامن معتبر مي تواند آزاد باشد. نظريه افسر کاردان فني اين است که بي احتياطي از سوي سواري پژو بوده. به علت عدم توجه به جلو و نقض ماده 159 آئين نامه اين اتفاق افتاده است پاسخ ارائه شده از سوي دادگستري اين است که بيمار به علت ضربه مغزي وارد بيمارستان شده و تحت عمل براي مغز قرار گرفته است.
در حال حاضر در کماي کامل بوده و از دستگاه تنفس مصنوعي استفاده مي نمايد. پرونده جهت کسب دستور با توجه به اينکه مصدوم در کما است جهت کسب تکليف به نظر داديار رسيده است و داديار اظهار نظر نموده است که به محض اينکه مصدوم از حالت کما خارج شود يا ارسال تصوير پرونده باليني وي به پزشکي قانوني نظر به پزشکي قانوني در مورد وي اخذ و پرونده به اتفاق راننده مقصر ارسال شود و از والدين مصدوم چنانچه شناسائي شده اند تحقيق شوند در برگ تحقيق از شاکي از پدر بازجوئي شده است. ضارب جوان 18 ساله اي است که خود را با مشخصات پدرش معرفي نموده است.
در اين ميان مضروب فوت کرده است جسد به پزشکي قانوني ارسال شده از اولياي دم در اوراق جداگانه تحقيق به عمل آمد. داديار به کلانتري دستور داده است با قيد فوريت امر گزارش معاينه متوفي از پزشکي قانوني اخذ و ضميمه پرونده شود و متهم همين امشب به طريقي که به وي دسترسي باشد مي تواند آزاد باشد. از متهم بازجوئي شده است ولي اظهار مي دارد که خودم پشت فرمان بودم نه پسرم. درحالي که انتظامات بيمارستان اعلام کرده بود که پسري 18 ساله مصدوم را به بيمارستان آورده است.
مجدداً در بازجوئي که از انتظامات بيمارستان انجام شد خلاف اين اظهارات را بيان نموده است. دادسرا به استفاده مواد 714 و 294 و 302 و 297 قانون مجازات اسلامي کيفرخواست صادر شدهپاسخ پزشکي قانوني به کلانتري آمده و علت فوت را ضربه مغزي در اثر اصابت جسم به سر مي داند که آنها به دادسرا اعلام نموده اند در کالبد گشايي پوست سر باز شد در زير پوست خون مردگي وسيع در ناحيه آهيانه و گيجگاه راست و ناحيه پس سري مشهود بود و قسمتي از ناحيه آهيانه اي و گيجگاهي سمت راست فاقد جمجمه بود.
نسج مغز خارج شده بود. سند مالکيت براي آزاد بودن متهم گذاشته شده است. براي متهم قرار وثيقه صادر شده است که مبلغ آن دويست ميليون ريال است. براي متهم برگ بازداشت براي زندان قصر صادر شده است کپي سند ضميمه است نامه بازداشت ملک براي سازمان ثبت اسناد و املاک ضميمه است قرار قبولي وثيقه صادر شده است و برگ آزادي متهم براي زندان قصر صادر شده است. براي متهم و اولياي دم متوفي برگ احضاريه در پرونده وجود دارد که در دادگاه حاضر شوند در جلسه دادگاه پدر مادر مقتول حضور دارند متهم نيز حاضر است. اولياي دم اظهار مي دارند که از ضارب شکايت داريم و خواستار ديه شرعي هستيم نماينده دادستان حضور دارند و آخرين دفاع اخذ شده است.
ولي اتهام را قبول دارم رأي دادگاه ضميمه است با توجه به گزارش مأمورين انتظامي و نظريه کارشناس رسمي دادگستري به شرح منضم پرونده و نيز صورتجلسه معاينه جسد که در مورخ 3/5/82 توسط پزشکي قانوني تنظيم و طي آن علت مرگ متوفي فوت ضربه مغزي ناشي از اصابت جسمي سخت اعلام شده است و نيز با توجه به شکايت بعدي اولياي دم و اقارير صريح در مراحل مختلف رسيدگي از جمله به شرح صورت جلسه دادگاه و ساير مندرجات پرونده بزه انتسابي به متهم موصوف به نظر محرز بوده و مورد منطبق است با ماده 297 ق. م. ا و رعايت ماده 714 همان قانون دادگاه متهم را به تحمل شش ماه حبس تعزيري و پرداخت يک فقره ديه کامل مرد مسلمان در حق اولياي دم محکوم مي نمايد اين رأي حضوري و ظرف بيست روز از رؤيت قابل تجديد نظرخواهي در دادگاه هاي تجديد نظر استان است.
پرونده جهت اجرا به دادسرا برگشت شده است. از پرونده تجديد نظرخواهي شده دادگاه تجديد نظر اظهار داشته با توجه به اينکه دادنامه مذکور از حيث رسيدگي، رعايت تشريفات دادرسي و تطبيق موضوع با مقررات وفق موازين قانوني صادر شده است و تجديد نظرخواهي واصله با هيچ يک از شقوق ماده 240 ق.آ.د.ک انطباق ندارد.
ايراد و اعتراض موجه و مستدلي که موجبات فسخ را فراهم نمايد ارائه نشده است ضمن رد تجديد نظرخواهي واصله وفق بند الف ماده 257 قانون مذکور دادنامه بدلي صادره تاليه و استوار مي شود. رأي صادره حضوري و وفق بند 4 همان قانون قطعي مي باشد. النهايه در مورد هزينه هايي که تجديد نظرخواه متهم شده با ارائه اسناد مثبته به اجراي احکام از اصل محکوميت ديه کسر خواهد شد.
داديار خواسته است که يوسف تحت الحفظ به اجرا آورد شود. در محل حضور نداشت خودش سپس به دادسرا آمده است داديار نوشته است ملاحظه مي شود سهم ديه پدر و مادر متوفي پرداخت و رضايت اخذ شده است ليکن در پرونده اولياي دم مشخص نبوده و برگ انحصار وراثت ضميمه نمي باشد با توجه به اظهارات شفاهي محکوم عليه مبني بر الصاق برگ انحصار وراثت در پرونده شرکت بيمه طي شرحي تصوير مصدق برگ انحصار وراثت از اداره بيمه مطالبه و پرونده مقيد به وقت احتياطي باشد. داديار بيمه ايران نامه داده است در صورت ضميمه بودن برگ انحصار وراثت ر پرونده تصوير مصدق برگ انحصار وراثت را جهت بهره برداري قضائي به اين اجرا ارسال نمايد. گواهي حصر وراثت ضميمه است اولياي دم مفاصا حساب از بيمه آورده اند رأي دادگاه ضميمه است.
متقاضي اعمال مقررات ماده 277 نسبت به دادنامه ناظر به دادنامه بدوي.
با بررسي اوراق پرونده ملاحظه مي شود که موضوع مطروحه درخواست اعمال ماده 277 ق.آ.د.ک از سوي محکوم عليه يوسف مي باشد که به موجب دادنامه صادره از دادگاه عمومي تهران از تمام قتل غير عمدي به تحمل 6 ماه حبس محکوميت يافته و به موجب دادنامه صادره از اين دادگاه مورد تأييد قرار گرفته است و پس از قطعيت رأي شاکي خصوصي اولياء دم پس از اخذ ديه قانوني از شکايت خود منصرف و رضايت بدون قيد و شرط خود را اعلام نموده است
با توجه به مراتب ضمن پذيرش تقاضاي واصله و استناداً به قانون مذکور مدت شش ماه حبس تعزيري تخفيفاً به پرداخت سه ميليون ريال جزاي نقدي به نفع صندوق دولت تبديل مي گردد. رأي صادره قطعي است ذيل آن رئيس دادگاه تجديد نظر استان و مستشار دادگاه امضا شده است داديار نوشته است با توجه به تخفيف مجاز است و تبديل مجازات حبس به سه ميليون ريال جزاي نقدي مقرر است دفتر محکوم عليه با قيد نتيجه عدم حضور جلب است جهت پرداخت جزاي نقدي احضار شود چون مراجعه ننموده مقرر شده جلب شود.
از وثيقه گذار خواسته شده او را معرفي نمايد که در غير اين صورت وثيقه ثبت مي شود پيش بانک بابت پرداخت جزاي نقدي ضميمه است. داديار نوشته است با توجه به پرداخت جزاي نقدي و اخذ رضايت با عنايت به اجراي کامل مفاد دادنامه مقرر مي دارد دفتر وثيقه توديعي رفع اثر مي کند به ثبت نامه اي نوشته شده تا از ملک رفع توقيف کند.
نظريه کارآموز
بنابر ماده 714 قانون مجازات اسلامي «هر گاه بي احتياطي يا بي مبالاتي يا عدم رعايت نظامات دولتي يا عدم مهارت راننده(اعم از وسايط نقليه زميني يا آبي يا هوائي) يا متصدي وسيله موتوري منتهي به قتل غير عمدي شود مرتکب شش ماه تا سه سال حبس و نيز به پرداخت ديه در صورت مطالبه از ناحيه اولياي دم محکوم مي شود.»
موارد مندرج در اين ماده بايد بنابر اظهار نظر کارشناس باشد که البته کارشناس راهنمايي و رانندگي در اين پروند اظهار نظر نموده است حداقل مجازات اين جرم شش ماه حبس است ليکن به لحاظ اينکه شاکي خصوصي از شکايت خود صرف نظر نموده و اعلام رضايت نموده است دادگاه تجديدنظر در وقت فوق العاده وارد رسيدگي شده است و در حدود قانون در ميزان مجازات تجديد نظر نموده است و آن را تبديل به جزاي نقدي نموده است. قرار تأمين در اين پرونده وثيقه بوده است که چون در ابتدا اداره ثبت اسناد و املاک ملک را بازداشت نموده در مرحله اجراي حکم با توجه به موضوعيت نداشتن در بازداشت بودن ملک بنابر دستور اجراي احکام اداره ثبت و املاک از ملک رفع توقيف مي نمايد.
کلاسه پرونده : 83/ ج/ 1689
دادسراي ناحيه 6 (خارک)، شعبه 7
...

گزارش كارآموزي مكانيك- سيدمحسن بهشتيشناسه محصول: 1015943
موجود

گزارش كارآموزي مكانيك- سيدمحسن بهشتي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گزارش كارآموزي مكانيك- سيدمحسن بهشتي

نام فایل : گزارش كارآموزي مكانيك- سيدمحسن بهشتي

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 64

حجم : 388 کیلوبایت


فصل اول:
تاريخچه شركت سايپا
تاريخچه شرکت سايپا

شركت سهامي عام ايراني توليد اتومبيل (سايپا) در سال 1344 در زميني

با مساحت 240 هزار متر مربع (در حال حاضر فقط مساحت زمين كارخانه مركزي 415 هزار

متر مربع مي باشد) و زيربناي 20 هزار مترمربع با سرمايه اوليه 160 ميليون ريال بنام

شركت سهامي توليد اتومبيل سيتروئن ايران تاسيس گرديد . در تاريخ 15 اسفند 1345 ثبت

و در اواخر سال 1347 به مرحله بهره برداري رسيد
.
اين شركت توليد اولين محصولات

خود را كه شامل "وانت آكا" و سواري "ژيان" بود با روش كاملاً دستي و بدون بهره گيري

از تجهيزات و امكانات مدرن آغاز نمود
.
توليدات شركت بعد از سال 1353 به واسطه

استفاده از ابزارهاي جديد و مكانيزه شدن برخي از بخشهاي توليدي، سير صعودي يافت و

بر تنوع محصولات شركت نيز افزوده شد. بعنوان مثال مي توان به توليد خودروهاي
...

گزنه هاي مديترانه ايشناسه محصول: 1015942
موجود

گزنه هاي مديترانه اي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گزنه هاي مديترانه اي

نام فایل : گزنه هاي مديترانه اي

فرمت : .DOC

تعداد صفحه/اسلاید : 10

حجم : 1869 کیلوبایت


دانشگاه آزاد اسلامی
موضوع تحقیق : گزنه های مدیترانه ای
گردآورنده : زیبا معاذالهی
استاد مربوطه : آقای دکترحکم آبادی
باغبانی ۸۳
بهار۸۷
Celtis

australis
گزنه

های مدیترانه ای
مقدمه
گزنه ی اروپایی بک درخت برگ ریز ، 40 تا 70 فوت بلندی با 40 تا 50 فوت عرض ، با نرمی و خاکستری روشن ، پوست تا حدی زگیل مانند و یک تاج گسترده ، عریض و پر است . که آن را یک درخت سایه ای اساساً خوب کرده است ( شکل 1 ) . 6 اینچ بلندی دارد ، برگ های تیز دندانه ای خاکستری تیره ، سبز هستند و در طول سال به یک زرد کمرنگی قبل از رسیدن به پاییز ، محو می شوند . میوه های کوچک ، گرد و ارغوانی تیره در خوشه های کوتاه آن آویزان هستند و بینهایت برای پرندگان و دیگر حیات وحش محبوب هستند اما آنها سخت هستند و مردم می توانند روی آنها غلت و سُر بخورند . زمانی که آنها به پیاده روها و دیگر سطوح سخت می افتند .
اطلاعات کلی :
نام علمی :
Celtis australis
/ تلفظ :
Oss-TRAY- Liss
.
Sell-tiss

نام های عام : گزنۀ مدیترانه ای ، گزنل اروپایی / خانواده =
Ulmaceae
/ مناطق سختی
...

گشتاور نيروشناسه محصول: 1015941
موجود

گشتاور نيرو

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گشتاور نيرو

نام فایل : گشتاور نيرو

فرمت : .DOC

تعداد صفحه/اسلاید : 10

حجم : 178 کیلوبایت


گشتاور نیرو
عامل مؤثر در گشتن هر جسم به دور محوری را

گشتاور نیرو

می‌نامند
.
دید کلی
آیا تابحال به این فکر کرده‌اید که چرا آچار بلند مهره محکم را آسانتر باز

می‌کند؟
دو نفر با وزنهای متفاوت در دو سوی الاکلنگ چگونه باید بنشینند تا توازن برقرار

شود؟
چرا احتمال واژگون شدن یک ماشین مسابقه از یک ماشین معمولی کمتر

است؟
برای پاسخگویی به این سؤالها باید ببینیم نیروها چگونه

می‌توانند باعث چرخش شوند. به عنوان مثال در نظر بگیرید می‌خواهید وارد اتاقی شوید،

برای اینکار نیرویی عمودی بر در وارد می‌کنید، در حول لولا (محور) شروع به چرخش

می‌کند و باز می‌شود هر چه بزرگتر باشد در راحت تر باز می‌شود. اگر بار دیگر همین

...

گل سرخ محمديشناسه محصول: 1015940
موجود

گل سرخ محمدي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گل سرخ محمدي

نام فایل : گل سرخ محمدي

فرمت : .DOC

تعداد صفحه/اسلاید : 18

حجم : 260 کیلوبایت


گل

سرخ
-
گل

محمدی
Rosa
در

لاتین

به

معنای

گل

سرخ

می

باشد
.
از
...

گل صد تومانيشناسه محصول: 1015939
موجود

گل صد توماني

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گل صد توماني

نام فایل : گل صد توماني

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 2

حجم : 28 کیلوبایت


گل صد توماني
عکس زير غنچه‌ي گياه صدتوماني است.گياهي دائمي و مقاوم به سرماست و عمر بسيار طولاني دارد. گلهاي سفيد و صورتي و سرخ آن بسيار بزرگ پرپر، در بعضي ارقام معطر و بي‌نظير است. در نواحي که زمستانهاي سرد و طولاني دارد پائونيا به خوبي رشد و نمو کرده، تکثير مي‌شود.... تکثير پائونيا از طريق تقسيم ريشه‌هاي گوشتي ضخيم در محل طوقه‌ي گياه صورت مي‌گيرد.
گياه صد توماني داراي برگهاي بسيار زياد است. نام انگليسي آن

پائوني و اسم جنس اين گياه پائونيا است
.
پائونيا گياهاني هستند پُر پَر كه

برگهاي رنگين (در رنگهاي مختلف)، ساقه گل دهنده‌ي بسيار بلند و قابليت كات فلاوري

خيلي زياد و ريزوم دارند. اين گياهان علاوه بر خاصيت كات فلاوري به عنوان گياهان

فضاي سبز هم قابل استفاده هستند
.
پائونيها ميتوانند براي مدت طولاني در يك

منطقه باقي بمانند و دچار خسارت از عوامل محيطي نشوند، در موقع تكثير و ازدياد اين

گياهان، ريشههاي گوشتي آن‌ها را تقسيم ميكنند و به روش تقسيم بوته گياه جديد را

در محل مورد نظر كشت ميكنند. تكثير صد توماني در فصل پاييز به روش تقسيم بوته

است
.
شقايق صحرايي كه در مناطق كوهستاني ميرويد از خانواده رانونكولاسه نيست
...

گل ميناي چمنيشناسه محصول: 1015938
موجود

گل ميناي چمني

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گل ميناي چمني

نام فایل : گل ميناي چمني

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 3

حجم : 51 کیلوبایت


گل ميناي چمني
گل و گياه
    نام علمي:
Bellis perennis
    خانواده:
COMPOSITAE
    گياهي است دائمي و كندرشد كه اغلب به صورت دوساله پرورش داده مي شود. گلها در رنگهاي سفيد و صورتي كمرنگ تا تيره در فصل بهار ظاهر مي شوند. حداكثر بلندي و گستردگي آن به ۲۰-۱۵ سانتيمتر مي رسد.
    نيازها: مكان آفتابي يا نيم سايه، خاك سبك با زهكش بسيار خوب، گلهاي پژمرده را مرتبا مي چينند. حداقل دماي قابل تحمل آن ۱۵- درجه سانتيگراد است.
    ازدياد: از طريق كاشت بذر در اوايل تابستان در ۶ ميليمتري عمق خاك امكان پذير است. نشاء ها را در آخر تابستان مي توان به باغچه منتقل نموده و به فاصله ۱۵ سانتيمتر از يكديگر كاشت.
گياهي است كوچك و علفي داراي برگهاي قاشقي ساقة عريان
و فاقد برگ است انواع تانن اسيد
oxalic
– اينولين كه نوعي پلي ساكاريد و لعاب مواد زريني 1- درمان بيماريهاي تنفسي : دم كرده برگ گل مينا از دم -
كرده آن به عنوان كاهنده خون مردگي در زير پوست – آبسه ها و بيماريهاي پوستي استفاده مي شود.
ميناي چمني
ميناي چمني يا بيليس يکي از پر مصرف‌ترين گياهان فضاي سبزي است که مقاومت خيلي خوبي نسبت به سرما دارد. در بين گياهان زينتي گل‌هاي خيلي كمي نسبت به سرما و برف مقاومت دارند.
براي كشت نشايي گياه بذرهاي نسبتاً کشيده و باريک آن، را در يک بستر مناسب در جعبه‌ي كاشت مي‌کاريم. بعد از آنکه گياه 4 برگي شد آن را به يک خاک مساعد و از قبل آماده منتقل مي‌کنيم. البته بهتر است زمان کاشت بذرها در نيمه اول خرداد ماه انجام گيرد كه تا اوايل مهر ماه رشد اوليه رويشي را كرده و در تمام ماه‌هاي پاييز و زمستان به رشد گل دهي خودش ادامه ‌دهد. اين گياه در سرماي زمستان گل مي‌دهد و منظره بسيار زيبايي را بوجود مي‌آورد.
ميناي چمني
نام علمي:
Bellis Perennis
تيره:
Composite
بذر اين گياه را بايد در ماههاي مرداد يا شهريور بكاريد تا بتوانيد از اواسط اسفند تا اواخر بهار ازگلهاي زيبايش بهره‌مند گرديد. اين گلها به رنگهاي مختلف سفيد، سرخ و قرمز رنگ وجود دارند. اگر نشاءها به اندازه كافي رشد كرده بودند، مي‌توانيد در فصل پاييز، در زمين اصلي اقدام به كاشت آنها كنيد در غير اين صورت ماه‌هاي اسفند و فروردين براي اين كار مناسب هستند.
اگر در منزل خود محيطي را به كاشت چمن اختصاص داده باشيد، مي‌توانيد مناطقي از وسط و حاشيه آن را به وسيله ميناي چمني تزيين كنيد.
ميناي چمني به محل‌هاي آفتابي و تا حدودي سايه‌دار عادت دارد.
...

گل نرگسشناسه محصول: 1015937
موجود

گل نرگس

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گل نرگس

نام فایل : گل نرگس

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 9

حجم : 95 کیلوبایت


گل

نرگس (بخش اول
)

گياه نرگس از خانواده نرگسيان (
Amaryllidaceae
) و تيره
Narcissus
مي باشد» نرگس گياهي دائمي و پيازدار مي باشد . پيازهاي آن درشت و داراي ورقه هاي فلسي يا مطبق است . به عبارت ديگر پياز آن مي تواند چندين سال متوالي گل دهد و گل آن همه ساله درشت تر گردد. گلهاي نرگس به رنگ سفيد ، زرد ، نارنجي ، کم پر و پُر پر هستند . برگهاي اين گياه از بن ريشه بصورت صاف يا شياردار بيرون مي آيند و در طول ساقه قرار ميگيرند.نرگس‌ها به اندازه‌هاي مختلف يافت مي‌شوند از گلهاي 5 اينچي روي ساقه‌‌هاي 2 فوتي گرفته تا گلهاي 5/0 اينچي روي ساقه 2 اينچي.
نرگس‌ها شايد آسانترين و مطمئن‌ترين پرورش از ميان خانواده تمام گلها هستند و براي افراد مبتدي در باغباني ايده‌ آل است. پياز و برگها حاوي کريستالهاي سمي هستند که فقط حشرات اصلي مي‌توانند بدون آسيب رساندن به آن از آن مصرف کنند هر چند ممکن است جانوران آنها را از زير خاک بيرون بياورند.
گياه ديگر اين خانواده گل نرگس است. نرگس‌هاي بومي ايران در استان فارس و در بخش‌هايي از استان خوزستان مي‌رويند.
 گل نرگس بعنوان يک پياز مقاوم دائمي براي کشت و کار در هواي آزاد بسيار مناسب است، چون در تمام مدت سال مي‌تواند در هواي آزاد باقي بماند و رنگ برگ‌ها منظره خاصي به آن محوطه مي‌دهد. تکثير اين گياه در پاييز بوسيله تقسيم پياز مي‌باشد.
تکثير نرگس‌ها
نرگس‌‌ها به دو روش تکثير مي‌شوند. 1- روش تکثير غير جنسي (تقسيم پياز) که دقيقاً نتيجه‌اش گلي است مانند گل پياز اصلي. 2- روش تکثير جنسي (دانه) که نتيجه‌اش گلهايي خواهد بود جديد و متفاوت. دانه‌ها در بخش تخمدان ايجاد مي‌شوند اين بخش متورم در پشت گلبرگهاست. پس از شکوفه کردن بخش تخمدان متورم مي‌شود اما خالي از دانه است. گهگاه باد يا حشرات با آوردن گرده‌هاي جديد از گلهاي ديگر مي‌توانند باعث گرده افشاني گل در طول مدت گلدهي آن شوند. وقتي اين اتفاق روي داد در تخمدان يک يا تعداد کمي دانه ايجاد مي‌شود. نرگس‌هاي دورگه بوسيله گرده افشاني گل‌ها با تماس دادن و ماليدن دانه گرده از يک گل به کلاله گل ديگر بوجود مي‌‌آيند در نتيجه تخمدان مي‌تواند تا 25 دانه را در خود ايجاد کند. که هر کدام از آنها يک گياه کامل را بوجود خواهد آورد. اما براي گلدهي گياهي که از دانه پرورش مي‌يابد بايد تا 5 سال صبر کرد.
گلدار بودن نرگس از شش هفته تا شش ماه طول مي‌کشد که اين بستگي به جايي که شما زندگي مي‌کنيد و همچنين نوع گونه‌اي که پرورش مي‌دهيد دارد. بعد از گلدهي اجازه دهيد تا گياه نرگس پيازش را براي سال بعد بازسازي کند. برگها تا آن هنگام سبز هستند. هنگامي که برگها زرد شدند شما مي‌توانيد آنها را قطع کنيد اما تا قبل از آن خير.
رده بندي انواع نرگس
رده بندي يک گونه کشت شده (قابل کشت) نرگس بر پايه توصيف و سنجش يا از يک رده بندي ارائه شده توسط فردي که گونه‌ها را به ثبت مي‌رساند، پايه‌ گذاري شده است.
کد رنگ هاي استفاده شده براي توصيف رنگ نرگس‌ها به قرار زير است:
W
- سفيد (سفيد گونه)
G
- سبز
Y
- زرد
...

گلخانه گوجه فرنگیشناسه محصول: 1015936
موجود

گلخانه گوجه فرنگی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گلخانه گوجه فرنگی

نام فایل : گلخانه گوجه فرنگی

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 49

حجم : 942 کیلوبایت


مقدمه
مقدمه:
درسال های اخیر تقاضا برای میوه های خارج از فصل تولید به طور محسوس افزایش یافته است. به همین دلیل توجه برخی از تولید کنندگان سبزی وصیفی به این مسئله معطوف و اقدام به تولید فرنگی نموده اند. اگرچه مخارج تولیدات گلخانه ای گوجه فرنگی در مقایسه باهزینه های تولید در شرایت مزرعه ای بسیار بیشتر است ولی مخارج اضافی به دلایل زیر قابل جبران میباشد:
1-در شرایط گلخانه دوره تولید طولانی تر می باشد وامکان کاشت بیش از یک نوبت در سال وجود ندارد
2-تولید محصول پیش رس در شراط گلخانه امکان پذیر است و زودتر از محصول کشت شده درهوای آزاد به بازار عرضه میشود
3-تولید محصول در واحد سطح نسبت به کاشت هوای آزادچند برابر افزایش داشته و از کیفیت بهتری نیز برخوردار میباشد
4-به علت کنترل شرایط آب و هوایی در گلخانه ضمن افزایش تولید بازده کاری در شرایط گلخانه بسیار بالا تر است
5-با توجه به اهداف تولیدات گلخانه ای که افزایش تولید در کنار کاهش هزینه ها مد نظر میباشد به علت سوء مدیریت در بعضی از گلخانه ها مصرف سموم نباتی و کودهای شیمیایی و هورمون هاافزایش یافته.
در کشور های توسعه یافته به دلیل نظارت دقیق مسئولان تولیدات محصولات کشاورزی و گلخانه ای در واحد سطح افزایش چشمگیری داشته است و ارزش تولیدات محصولات گلخانه ای بر اساس کیفیت آن سنجیده می شود.
تقاضا برای محصولات عاری از سم و کود و هورمون ها از دیگر عواملی است که موجب بهبود کیفی و کمی محصولات گلخانه ای در این کشور ها شده است که این محصولات ارگانیک را با برچسبهای مخصوص برای توزیع مشخص می کنند.
در گذشته زمین، آب و بذر را سه عامل اصلی تولید محصولات می دانستند و کمتر کسی به ماشین آلات و تجهیزات توجه داشت. اما در حال حاضر با پیدایش ماشین ها و تجهیزات مدرن و پیشرفت علم و تکنولوژی و تنوع در تجهیزات، تاُسیسات و ماشین آلات نه تنها باعث تسریع مراحل تولید (کاشت، داشت و برداشت) شده بلکه سبب بهبود سطح کیفی و کمی محصولات تولیدی نیز گردیده است.
امروزه برای بالا بردن سطح کیفی و کمی تولیدات گلخانه ای به کار گیری ماشین ها و تجهیزات جدید در سطح گلخانه ها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
گوجه فرنگی از جمله صیفی جاتی است که به دلایل فراوان کشت آن قابل صرفه است. زیرا این محصول در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و آنجا که به صورت اصلی وجود ندارد به صورت رب گوجه باعث خوشمزگی غذا می شود.
به همین دلیل است که در کشت گوجه فرنگی واریته هایی در نظر گرفته شده است که دقیقا با شرایط مصرف گوجه فرنگی مطابق است.
گوجه فرنگی ریز در اندازه های ۵ تا ۲۰ گرمی و همین طور گوجه فرنگی هایی با اوزان تا ۲۵۰ گرم تولید شده است که به خاطر استفاده از تکنیک های جدید علاوه بر مقاومت بالا در برابر بسیاری از ویروس ها و بیماری ها استعداد دوام و تازگی را تا مدت طولانی دارا می باشد.
شایان ذکر است که علاوه بر تنوع شکل و اندازه رنگ های زرد و نارنجی به کمک گوجه فرنگی های قرمز آمده است.
فصل اول
1-1-گلخانه:
گلخانه ها معمولا متشکل از یک اسکلت فلزی یا چوبی هستند که محیط آنها با شیشه یا نایلون شفاف برای عبور نور طبیعی لازم جهت رشد و نمو گیاهان پوشانده شده است. گلخانه از گياهان در برابر باران، تگرگ و سرما محافظت می كند و شرایط محیطی مساعد تری در مقايسه با محيط باز برای كشت گياهان فراهم می آورد. یکی از مزایای گلخانه ها این است که در گلخانه ها می توان توليدات خارج از فصل در سرتاسر سال و با كيفيت بالاتری نسبت به محيط كشت باز بدست آورد. علاوه بر آن در گلخانه ها مي توان محصولات جديدي كه معمولا در منطقه خاص به طور معمول كشت نمي شده را توليد كرد.
توليد كشت محصولات در گلخانه ها، افزايش تعداد فصول قابل كشت و حفاظت از محصولات در برابر شرايط ناهنجار محيطی از قبيل درجه حرارت بالا، تغييرات دما، آفات و بيماری های گياهی از اهداف احداث گلخانه می باشد. سازههای

گلخانه ای در واقع داربست هاي سبكی هستند كه توسط شيشه، فايبرگلاس و يا پلاستيك پوشيده. اين مواد براي جذب حداكثر نور و حفظ حرارت طراحي شده اند و توانايي جذب محدوده اي خاص از انرژي نور خورشيد را دارند.
فن آوري جديد ابزار مديريتي بسيار ارزشمندي را براي توليد در اختيار گلخانه داران قرار داده است كه منجر به توليد محصولاتي با ارزش افزوده بيشتر و در محيطي با حفاظت بيشتر مي شود.
در واقع بيماري از اين محصولات به هنگام برودت هوا نيازمد مراقبت و كار فشرده و صرف انرژي بيشتر مي باشند. به همين دليل محصولات به هنگام برودت هوا نيازمند مراقبت و كار فشرده و صرف انرژي بيشتر مي باشند. به همين دليل توليدات گلخانه اي براي حصول بازگشت مناسب در قبال سرمايه گذاري صورت گرفته است و دستيابي به اينكه كيفيت مناسب احتياج به مراقبت گياهان در برابر آفات و مديريت در برابر بيماري ها مي باشند و علاوه بر آن توليدات گلخانه اي بايد از سطح قابل قبولي از زيبايي ظاهري برخوردار باشند.در گذشته تولیدات گلخانه ای از کیفیت کمتری بر خوردار بودند و کشت در شرایط گلخانه صرفه اقتصادی کمی داشت و دليل آن اين بود كه در آن زمان گلخانه هاي پلاستيكي يا داراي شفاف(براي عبور نور)، سيستم حرارت مركزي، محيط هاي كشت بدون خاك، پاستوريزه كردن محيط رشد ريشه، آبياري و كودهاي اتوماتيك(خودكار)، اتوماسيون وجود نداشت كه خوشبختانه اين مشكلات حل شده و شرايط مناسب تري براي كشاورزان براي كشت محصولات گلخانه ها مهيا شده است.
1-2-جهت گلخانه
...

گلستانه و خوشنويسيشناسه محصول: 1015935
موجود

گلستانه و خوشنويسي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گلستانه و خوشنويسي

نام فایل : گلستانه و خوشنويسي

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 6

حجم : 201 کیلوبایت


خلاصه:
آقا سيد على‌اکبر ملقب به گلستانه در سال ۱۲۷۵ در اصفهان متولد شد. وى در خط شکسته چنان جايگاهى يافت که اهل فن مقام او را بعد از درويش عبدالمجيد قرار مى‌دهند. از او مرقعات و قطعات بسيارى به خط شکسته و نستعليق برجاى مانده است.

توضيحات بيشتر:

                                                              
گلستانه
 
خط وخطاطی در ازمنه گذشته عرصه گسترده ای برای شکفتن وباروری استعدادهای هنری وذوق وقریحه و آفرینش هنرمندان ایرانی بوده است.خط از دیر باز در ایران ارزش و اعتباری بیشتر از انتقال مفاهیم و معانی داشته و از ظرفیت تفهیم وتفاهم بسی فراتر رفته است.خط برای خوشنویسان و خطاطان وهنرمندان که به حکم سنت های رایج شرع از پیکرنگاری وتصویرگری منع شده بودند
,
فرصت و امکان کم نظیری برای تجلی خواست های درونی وپسند وذوق نقاشی آنها بود
,
ازاین رو جنبه فنی خط نویسی در بسیاری از موارد تحت الشعاع ارزش های تزئینی وهنری آن قرار گرفت وخطاطی از صورت یک وسیله ساده برای ابلاغ معانی
,
به شکل یکی از متنوع ترین وپر غناترین رشته های هنری در آمد وهویت تازه ای یافت.
خط فارسی با آنکه منشا وریشه عربی وسامی داشت
,
به حکم همین غریزه متلاطم هنری وتازه جویی وبدعت آفرینی هنرمندان ایرانی به زودی به ظرفیت های تازه ای دست یافت که واجد اعتلای آن شد و با شکستن حصار قواعد وقوانین خط عربی
,
شخصیت متمایز و مستقلی پذیرفت.ذوق و تخیل کنجکاوهنرمند ایرانی در اعماق حروف و کلمات فرورفت تابا درک روح خط
,
ذات زیبایی و طنازی آن را کشف کندو در راز و نوازش خط
,
جلوه های متنوع و تغییر ناپذیرمکنونات وتظاهرات طبیعت واشکال وصورت های ذهنی وطبیعی را به تصویر درآورد.خوشنویس ایرانی از طریق با طبیعت در آمیخت وزیبایی و جاودانگی و کمال را از آن آموخت .چنین بود که خط فارسی که در آغاز فقط به دو نوع کوفی و نسخ نوشته می شد
,
...

گلهاي پياز دارشناسه محصول: 1015934
موجود

گلهاي پياز دار

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گلهاي پياز دار

نام فایل : گلهاي پياز دار

فرمت : .DOC

تعداد صفحه/اسلاید : 8

حجم : 74 کیلوبایت


گل های پیاز دار
1- پیاز معمولی .
نرگس، لاله ، سنبل و سوسن.
2- پیاز توپریا کرم.
گلایول، زعفران زینتی و مریم.
گل نرگس

طول تاج کوتاه نرگس فتان
Narcissus poeticus
طول تاج بلند وشیپوری
Narcissus trompette

نرگس شهلا
Narcissus incomparabilis
Amaryllidacea
تیره
گیاه علفی با برگ های استوانه ای و پیاز درشت
.
مقاوم به سرما
.
ساقه گلدهنده دارای گل های زیاد به رنگ های سفید ، زرد یا کرم . انواع گل درشت به عنوان گل بریدنی با دوام زیاد
.

از به هم پیوستن گلبر گ های داخلی
.Crown
...

گلپايگانشناسه محصول: 1015933
موجود

گلپايگان

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5500تومان

برچسب ها :

گلپايگان

نام فایل : گلپايگان

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 12

حجم : 47 کیلوبایت


مطالعه زمين شناسي و چينه شناسي پالئوژن در شمال شرق گلپايگان
چكيده
رسوبات مربوط به پالئوژن در شمال شرق و چهارگوش گلپايگان داراي گسترش نسبتاً وسيع و گسترده اي بوده و از نظر ليتولوژي داراي تنوع بسيار زيادي است
جنبش هاي زمين ساختي لاراميد سبب چين خوردگي و بالاآمدگي زمين هاي قديمي گرديده و به دنبال آن فاز فرسايش بعدي سبب تشكيل ته نشستهاي آواري قرمز رنگ پي ائوسن در پي رديف ترشير نتيجه آن مي باشد
در دوران سنوزوئيك پيشروي دريا در منطقه مورد نظر از ائوسن پيشين آغاز مي گردد. لوتسين پيشين زمان رخداد واقعه اي مهم در منطقه است. چه براي نخستين بار فعاليت هاي نسبتاً شديد آتشفشاني نتيجه يك فاز كششي است
در اين زمان در حاليكه در بخش نراق فعاليت هاي آتشفشاني گسترش فراوان داشته و ميان لايه هاي رسوبي بويژه لايه هاي نوموليت دار اهميت كمتري دارند. در بخش نيم ور شرايط دريايي فرمانروا بوده است چنانچه ته نشست هاي رسوبي از جمله آهك هاي نوموليت دار و آلوئولين دار گسترش بيشتر و سنگ هاي آتشفشاني گسترش كمتري دارند. در مقطع نيم ور تنوع رخساره ها در زمان لوتسين نسبتاً فراوان و لوتسين پاياني تا ائوسن بالائي گوناگوني رخساره ها از اهميت كمتري برخوردار است
در مقطع نراق رسوبات مربوط به ائوسن بالائي ديده نشده و رسوبات اليگوسن بطور هم شيب بر روي رسوبات ائوسن مياني قرار مي گيرد
وجود رسوبات كربناته و تخريبي ائوسن بالائي در مقطع نيم ور و عدم حضور اين رسوبات در مقطع نراق نشان دهنده خروج از آب رسوبات در مقطع نراق در اين زمان است در صورتي كه در مقطع نيم ور رسوبگذاري بدون انقطاع تا ائوسن بالائي ادامه مي يابد (اين موضوع مي تواند نشان دهنده حركات اپيروژنيك و وجود سيستم هورست و گرابن در مناطق ياد شده باشد؟)ء
اولين سري رسوبي مربوط به زمان اليگوسن مربوط به اشكوب روپلين است. رسوبات مربوط به اين زمان در مقطع نراق شامل تناوب كنگلومرا، شيل و مارن بوده و توسط زون تجمعي
Nummulites intermedius
و
Eulepidina dilatata
مشخص مي گردد
اين لايه ها نشان دهنده بخش بدون نام سازند قم بوده و در زير بخش هاي اصلي سازند قم واقع است. اين بخش در اصل نشان دهنده شروع پيشروي درياي قم است كه از طرف كاشان و اردستان (بزرگ نيا) و نراق (نگارنده، 1373) آغاز شده است، و بتدريج به طرف شمال و شمال غرب ادامه مي يابد
اين بخش در مقطع هستيجان يافت نگرديد و رسوبات مربوط به سازند قم مستقيماً بر روي طبقات قرمز زيرين قرار مي گيرند. رسوبات مربوط به زمان
Chattian
شامل تناوب آهك، آهك مارني و مارن بوده كه در دو مقطع نراق و هستيجان داراي ضخامت و توالي متفاوتي است
رسوبات مربوط به زمان ميوسن در مقطع هستيجان ديده نشده ولي رسوبات مربوط به اين زمان در مقطع نراق شامل ده ها متر رسوبات كربناته بوده كه به طرف بالا به آهك هاي ريفي تغيير ليتولوژي مي دهد
پس از ائوسن تأثير حركات پس از فاز لاراميد و پيش از فاز ميوسن - پليوسن يعني فازهاي پيرنه اليگو- ميوسن (هلوتين يا ساوين، استيرين) بيشتر به صورت خشكي زائي بوده است و بنابراين رسوبات به صورت هم شيب و بدون دگرشيبي مشخص بر روي هم قرار مي گيرند
سنگهاى نفوذى
در دوره کرتاسه، بخشى از سنگهاى نفوذى در زون سنندج- سيرجان، از جمله در منطقه همدان بيرون زدگى دارند. اين توده ها شامل گرانيتوئيدهاى الوند، توده هاى اطراف ملاير، گرانوديوريت سامن، گرانييت يونس، گرانيتهاى گلپايگان و غيره اند.
گرانيتوئيدهاى الوند در جنوب و باختر همدان داراى گستره اى به طول حدود 40 کيلومتر از همدان تا تويسرکان و عرضى حدود 10 کيلومتر است. اين سنگها شيست هاى ناحيه همدان را قطع نموده و قطعات گرانيتوئيد در کنگلومراى سازند قم مشاهده مى گردد.
رخساره هاى سنگ شناختى اين توده نسبتاً متنوع است ولى ترکيب ژئوشيميايى سنگها تا حدودى مشابهت دارند. سن گرانيت هاى پورفيروئيد الوند 70-64 ميليون سال است که توسط دکتر ولى زاده و همکاران (1975) انجام شده است.
همچنين در منطقه همدان توده سينيتى آلموقولاق وجود دارد که اين توده در واقع مجموعه اى از سنگهاى آذرين نفوذى به شکل حلقوى است. قسمت مهم آن از جنس سينيت پورفيرى کوارتزدار مى باشد و بخش کوچکى از توده شامل گابروديوريت است. اين سنگهاى نفوذى در شرق و جنوب بوسيله سنگهاى گنيسى و آمفيوليتى محدود شده است.
سن بخش بازيک آلموقولاق به روش روبيديم- استرانسيم، 7 1
...

U,عوارض داروییشناسه محصول: 1015912
موجود

U,عوارض دارویی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : تومان

برچسب ها :

U,عوارض دارویی

نام فایل : U,عوارض دارویی

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 7

حجم : 42 کیلوبایت


عوارض مصرف زیاد داروها
کلسیم:
این
ماده‌ی معدنی
که در رشد، سلامت و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها موثر است، چنانچه به صورت قرص یا آمپول به مقدار زیاد و مکرر و بیش از نیاز بدن استفاده شود، عوارض زیر را به دنبال دارد:
- رسوب در بافت‌های نرم
- ایجاد سنگ‌های مجاری ادراری
- اختلالاتی در چشم
- ناشنوایی به علت رسوب در گوش
- یبوست
- اختلال در جذب آهن، روی و منگنز و باعث کمبود این املاح در بدن می ‌شود.
فسفر:
این ماده‌ی معدنی همراه با کلسیم در رشد و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها نقش مهمی دارد. بهترین منبع غذایی
فسفر
و کلسیم، لبنیات شامل شیر، ماست، پنیر، کشک و بستنی می ‌باشد.
عوارض مصرف زیاد فسفر عبارت‌اند از:
- کاهش تراکم استخوان
- کاهش تودهی استخوانی
- شکستگی استخوان‌ها
- اختلال در رشد
آهن:
این عنصر
در بدن انسان نقش مهم و حیاتی به عهده دارد و در خون ‌سازی موثر است. همچنین در تنفس سلولی نقش مهمی به عهده دارد و موجب افزایش قدرت ایمنی بدن می ‌شود و در قدرت یادگیری به خصوص در کودکان موثر است.
این ماده‌ی معدنی مهم و حیاتی در موادی از قبیل جگر، دل و قلوه، گوشت قرمز، مرغ و ماهی به مقدار کافی وجود دارد. علاوه بر آن در منابع گیاهی مانند سبزی‌ ها، مغزها و حبوبات موجود است.
لازم به ذکر است که منابع گیاهی آهن جذب خوبی ندارند، ولی آهن موجود در منابع حیوانی به خوبی جذب شده و در بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
...

آرامش و نيازهاشناسه محصول: 1015911
موجود

آرامش و نيازها

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5200تومان

برچسب ها :

آرامش و نيازها

نام فایل : آرامش و نيازها

فرمت : .DOC

تعداد صفحه/اسلاید : 6

حجم : 50 کیلوبایت


مقدمه

آرامش زندگی در گرو برآوردن نیازهاست. نیازها به طور کلی به 5

گروه تقسیم می‌شوند
:
نیازهای فیزیولوژیکی

نیاز به امنیت

نیازهای اجتماعی

نیاز به احترام

نیاز به خودیابی

که بترتیب نیازهای اولی نیازهای رده پایین و نیازهای

آخری نیازهای رده بالا به حساب آمده و نیاز به خودیابی حد بالای نیازهاست
.
برآورده شدن مناسب نیازها شرط لازم برای بوجود آمدن آمال و آرزوهاست. به عنوان

مثال یک فرد گرسنه و آواره هرگز به فکر پرواز بر فراز کوهها نخواهد افتاد. بسیاری

نیز معتقدند که خلاقیت در نیاز متولد می‌شود همانگونه که بسیاری از اختراعات بزرگ
...

آزمایش ثبات نوریشناسه محصول: 1015910
موجود

آزمایش ثبات نوری

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5200تومان

برچسب ها :

آزمایش ثبات نوری

نام فایل : آزمایش ثبات نوری

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 21

حجم : 77 کیلوبایت


آزمایش ثبات نوری: کمکی برای نمایش رنگ های واقعی
پیش بینی ثبات نور به طور صحیح گاهی اوقات می تواند باعث یک موفقیت یا شکست برای یک تاجر(بازرگان) بشود، محصول جدیدی که رنگش به سرعت تغییر کند میتواند صدمه زیادی به شهرت کارخانه وارد سازد.
• مقدمه
از بین تمامی انواع آزمایشات ارزیابی ثبات رنگها، آزمون عکس العمل منسوجات یکی از مهمترین روشها می باشد. چگونگی رفتار پارچه در هنگام شستشو، سایش، تعریق و یا در مقابل انواع مختلف آب از اطلاعات ضروری برای تولید کنندگان میباشند، ولی تاثیر نور نیز برای تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت و غیرقابل ...... به طوری که وجود یک روش آزمون دقیق و قابل اطمینان برای آن بسیار ضروری است. پیش بینی ثبات نور به طور صحیح گاهی اوقات می تواند باعث یک موفقیت یا شکست تاجر (بازرگان) بشود، محصول جدیدی که رنگش به سرعت تغییر کند می تواند صد .... شهرت کارخانه وارد سازد. به عنوان مثال لباس شنائی را تصور کنید که در مقابل ..... بین می رود و یا روکش صندلی اتومبیل که با قرار گیری در معرض آفتاب رنگ پارچه آن ......
• بهترین روش برای آزمایش
برای بسیاری از صنایع، آزمایش ثبات نوری یکی از بخش های اساسی واحد تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت می باشد این آزمایش همچنین ...... آزمایشات به حساب می آید، زیرا برای به دست آوردن نتیجه، نمونه ها باید در مقابل نور معمولی خورشید قرار گیرند. این روش غیر کاربردی ..... برای بعضی از مواد این آزمایش می توان ماه ها و حتی سال های طول بکشد، تا نتایج مشخص شوند.
در عوض، بسیاری از تولید کنندگان امروزه از دستگاه های آزمایشگاهی استفاده میکنند. این دستگاه ها نور طبیعی را شبیه سازی کرده و به ..... سرعت می بخشند. تکنولوژی که این عملیات را با موفقیت انجام می دهد، تشعشع قوس های گاز زنون می باشد، این تنها روش موجود برای ... طیف نور خورشید می باشد، در این روش از فیلترهای نوری مختلفی استفاده می شود تا پرتوهای خاصی از نور را بازگردانند و نور تابنده .... همانند خورشید سازند.
• تنها مشاهد نور کافی نیست
قرار دادن یک نوع ماده در زیر نوع خاصی از نور و مشاهده رفتار آن آسان نیست. دما و رطوبت .... معادله دخالت داده شوند، زیرا تنشی که آنها در بسیاری از مواد به وجود میآورند می تواند .... در عکس العمل مواد در برابر نور بر جای بگذارد. در نتیجه دستگاه های آزمایشگاهی ثبات نوری ... کنترل فاکتورهای محیطی خود باشند تا بتوانند شرایط مطلوب را برای هر آزمایشی ایجاد کرده ..... و پایدار حفظ کنند.
اگر ماده مورد آزمایش در محیط بیرون استفاده خواهد شد، نوع آب و هوای خصوصاً باران بسیار است. دستگاه آزمایشگاهی باید مجهز به آب پاش باشد تا ریزش باران را شبیه سازی کند و تنظیم شود که شرایط اقلیمی مناطق مختلف جهان را شبیه سازی کند.
• اندازه گیری و کنترل
در این آزمایش احتیاج است تا از طریقی مشخص شود که ماده به مقدار کافی در معرض نور قرار گرفته است. سالیان متمادی استاندارد مر..... موجود برای شبیه سازی طیف نور خورشید می باشد، در این روش از فیلترهای نوری مختلفی استفاده می شود تا پرتوهای خاصی از نور را باز گردانند و نور تابنده شده را دقیقاً همانند خورشید سازند.
دریافت مقاله ثبت مقاله آفتاب من چاپ بازگشت
• تنها مشاهده نور کافی نیست
قرار دادن یک نوع ماده در زیر نوع خاصی از نور و مشاهده رفتار آن آسان نیست. دما و رطوبت نیز باید در معادله دخالت داده شوند، زیرا تنشی که آنها در بسیاری از مواد به وجود می آورند می تواند اثرات عمیقی را در عکس العمل مواد در برابر نور برجای بگذارد. در نتیجه دستگاه های آزمایشگاهی ثبات نوری باید قادر به کنترل فاکتورهای محیطی خود باشند تا بتوانند شرایط مطلوب را برای هر آزمایشی ایجاد کرده و آنها را ثابت و پایدار حفظ کنند.
اگر ماده مورد آزمایش در محیط بیرون استفاده خواهد شد، نوع آب و هوا خصوصا باران بسیار حائز اهمیت است. دستگاه آزمایشگاهی باید مجهز به آب پاش باشد تا ریزش باران را شبیه سازی کند و بتواند طوری تنظیم شود که شرایط اقلیمی مناطق مختلف جهان را شبیه سازی کند.
• اندازه گیری و کنترل
در این آزمایش احتیاج است تا از طریقی مشخص شود که ماده به مقدار کافی در معرض نور قرار گرفته است. سالیان متمادی استاندارد مرجع ثبات نوری پشم آبی رنگی برای مشخص ساختن اتمام آزمایش و درجه بندی استفاده میشده است. امروزه، برای وسایل آزمایشگاهی اندازه گیری و کنترل میزان تابش(میزان تشعشع)بسیار آسان گشته است و به همین دلیل آزمایش هنگامی اتمام مییابد که حد مشخص از تشعشع حاصل شود. مدل های پیشین تکنولوژی پیچیده تری داشته اند: در بهتری سیستم ها، یک شناساگر،نور را اندازه گیری کرده و سپس به طور اتوماتیک توان لامپ را به گونه ای تنظیم میکند که نور خروجی همواره ثابت باقی بماند. هر دوی این روش ها طرف دار های خاص خود را دارند،در نتیجه تجهیزات بسیار عالی آزمایشگاهی به گونه ای هستند که امکان استفاده از هر دو روش استاندارد پشم های آبی و کنترل میزان تشعشع را فراهم میکنند(به طور مجزا وهم ترکیبی).
• چه کسی این آزمایش را انجام میدهد؟
تا امروز،تولید کنندگانی که میخواستند آزمایش ثابت رنگ نوری برای مواد آنها صورت بگیرد باید همه مواد را به آزمایشگاهی تخصصی میفرستادند. این یک فرایند پیچیده بود، اما امروزه پیشرفت های تکنولوژیکی به تجهیز و توسعه آزمایشگاهی و دستگاه هائی که تهیه و استفاده از آنها بسیار ساده تر میباشد منجر شده است. این بدان معنی است که شرکت هائی که در عرصه صنعت فعال هستند میتوانند این آزمایشات را خودشان انجام دهند.
• بهینه ساختن تکنولوژی
نمونه جدید از این تجهیزات جدید دستگاهی است به نام
Apollo
که توسط شرکت جمیز ایچ هیل ساخته شده است. با سالها تجربه در زمینه ساخت دستگاه آزمایشگاهی برای انواع ثبات رنگ نوری، این شرکت نیاز مبرم به تکنولوژی آسانتر و کاربری آسان را بدین منظور دریافت. دستگاه
Apollo
...

آزمایش میلیکانشناسه محصول: 1015909
موجود

آزمایش میلیکان

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 5200تومان

برچسب ها :

آزمایش میلیکان

نام فایل : آزمایش میلیکان

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 9

حجم : 63 کیلوبایت


آزمایش میلیکان
مقدمه
در فضای پیرامون ما تعداد زیادی

الکترون

وجود دارد و اگر ذره‌ای با

بار الکتریکی مثبت

را در این فضا قرار دهیم،

می‌تواند الکترون را به خود جذب کند. این کار اساس

آزمایش قطره روغن ملیکان

است. یعنی اگر قطرات روغن

در حین سقوط در هوا یونیزه شوند و به این ترتیب باردار گردند، می‌توانند چند

الکترون از محیط را جذب کنند. بنابراین می‌توان با اندازه گیری این بارها به بار

الکترون پی برد. این آزمایش را

رابرت ملیکان
...

logo-samandehi